12. Niedziela po Trójcy Świętej - inauguracja Roku Szkolnego

3.10.2017 - 12. Niedziela po Trójcy świętej

Serdecznie zapraszam na nabożeństwo za tydzień, 10.09.2017 o 10:30.

Informuję, że:

  • spotkanie organizacyjne w sprawie lekcji religii odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17:00
  • spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem oraz godziny biblijne zaczną się po tygodniu po 10.09
  • nabożeństwo dziękczynne Święta Żniw i 22. Pamiątki Poświęcenia Kościoła odbędzie się w niedzielę, 1 października 

 

Jednocześnie informuję, w związku z Galą Reformacyjną, która odbędzie się 7 października w Sali NOSPR, że:

  • przed wakacjami zbieraliśmy zapisy na udział w tym święcie z okazji jubileuszu Reformacji.
  • otrzymałem wiadomość, że liczba osób zapisanych zdecydowanie przewyższyła liczbę miejsc dostępnych w Sali NOSPR w związku z czym, niestety, nie wszyscy będą mogli wziąć udział w Gali Reformacyjnej. Dostaniemy mniejszą liczbę wejściówek, a o sposobie ich rozdzielenia wkrótce poinformujemy. Organizatorzy przepraszają za zaistniałą sytuację, ale do NOSPR może wejść tylko ograniczona liczba osób. Tym, którzy nie otrzymają biletów zapłacona kwota zostanie oczywiście zwrócona.
  • w związku z powyższym proszę, aby osoby które zapisały się, a wiedzą że nie będą uczestniczyć w gali lub zapisały osoby, które nie są pewne, że będą brały udziału – o poinformowanie mnie o tym fakcie.

Solenizantom i jubilatom z minionego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa a do naszych modlitw załączyć chcemy wszystkich chorych i cierpiących.

duszpasterzeewangelikmlodziparafianiesamiosobietransmisjawakacjekancelariawypozyczalnia

Od Redakcji

11. listopada

O  kraju, z którego część mieszkańców wymordowano jeszcze w czasie wojny tylko dlatego, że byli Żydami. Kraju, z którego część mieszkańców deportowano po wojnie tylko dlatego, że byli Niemcami, a dalszą część za to, że za Niemców uznały ich władze.  Wreszcie o kraju, któremu zmieniono granice tak, że poza nimi pozostali Białorusini i Ukraińcy. O tym, o Polskiej historii i o polskich uchodźcach w wywiadzie z profesorem Normanem Daviesem ...

Więcej…