Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Módlmy się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie


Biskup Kościoła zachęca do modlitwy o pojednanie i pokój

Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec zaapelował do duchownych, by podczas niedzielnych nabożeństw modlić się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie.

@luteranie.pl

Zwracam się z prośbą o włączenie do jutrzejszych nabożeństw modlitwy o pokój w naszej Ojczyźnie.

Hasło rozpoczynającego się tygodnia: „Lecz teraz - tak mówi Pan - który cię stworzył, Jakubie, i który cię ukształtował, Izraelu: Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem - moim jesteś!" (Iz 43,1) to słowa niezwykle nam potrzebne. Każdy i każda z nas wie co, to strach. Wiemy też czym są obawy i niepokój. W codziennym życiu stajemy przed najróżniejszymi wyborami i mimo naszej wiary nie zawsze czujemy się pewni tego, co przyniesie nowy dzień.

Prócz tego, czym żyjemy w rodzinach i w pracy, dobiegają do nas najróżniejsze informacje dotyczące sytuacji politycznej w Polsce. Zdarza się, że miewamy odmienne zdania, że spieramy się ze sobą, czy też staramy się podejmować konkretne działania. Bez względu jakie mamy przekonania, nas, ludzi wierzących może niepokoić polaryzacja poglądów, niemiłe reakcje i brak dialogu. Przeświadczenie o tym, że nie jesteśmy sami, że należymy do Boga i jesteśmy w Jego ręku jest dla nas bardzo ważne.

Dzisiaj, Drodzy, zachęcam nas wszystkich do modlitwy, do powierzenia naszego życia i naszej Ojczyzny Bogu. Módlmy się, by Bóg wlał w nasze serca nadzieję i pewność, że mamy w Nim oparcie i Jego dziećmi jesteśmy. Módlmy się o pomyślność naszego kraju oraz przede wszystkim o pokój i pojednanie pomiędzy ludźmi. Módlmy się też o to, byśmy my sami stawali się sługami pojednania.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

bp Jerzy Samiec

 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

3. luty

Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zaczął się, dla mnie, już w niedzielę, 13. stycznia gdy po niedzielnym nabożeństwie, przy wyjściu z kościoła, czekały dziewczyny z naszej parafii z charakterystycznymi puszkami. Ofiarodawcom rozdawały też czerwone, niewielkie  serduszka. Ja pierwsze z tegorocznych serduszek dostałem już dzień wcześniej płacąc za zakupy w kasie niedawno otwartego, pobliskiego, sieciowego sklepu. 

Dzień biegł sobie od wiadomości do wiadomości o rosnącym saldzie na koncie Wielkiej Orkiestry ...

Więcej…