Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

VI Bieg - konkurs fotograficzny

Zwycięzcy konkursu: ZDJĘCIE Z RÓŻĄ

VI Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, podobnie jak wszystkie poprzednie, miał swój wymiar sportowy. Tym razem, w związku z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z panującą epidemią, po raz pierwszy był wydarzeniem wirtualnym, po raz pierwszy też rozegrano tylko dwie konkurencje - obie zresztą też po raz pierwszy. NAJDŁUŻSZY DYSTANS i ZDJĘCIE Z RÓŻĄ.

z Tyskiego Ewangelika 2(31)/2020 - fragment

W ten sposób zorganizowany bieg miał swoje plusy i minusy. Obawialiśmy się, jak będzie przyjęty, czy ludzie będą chcieli w nim brać udział, wszak poprzednimi laty, ten bieg miał formę pikniku skupionego wokół chorego dziecka i jego rodziny. Z drugiej strony w BIEGU z RÓŻA mógł wziąć udział każdy, z dowolnego miejsca na świecie. Zespół ludzi, który wziął w nim udział był na pewno inny niż w poprzednich latach, bo pobiegli ludzie z odległych parafii. Szczecina, Olsztyna, Ostródy, Gorzowa Mrągowa, a nawet z innych państw i kontynentów (Niemcy, Szkocja USA). Zapisali sie też ludzie, którzy w geście solidarności w dobie koronawirusa chcieli pomóc jednoimiennemu szpitalowi, także ci, którzy jako chrześcijanie chcieli pomóc chorym i cierpiącym.

Nasze obawy o sens tego biegu nie sprawdziły się. Na listę startową zapisało się 166 osób i z wpisowego zebraliśmy 4 640 zł, z prowadzonej równolegle zrzutki na ten cel uzyskaliśmy 2 435 zł. Dalej trwają licytacje, które też przyniosą konkretną kwotę pieniędzy.

Co dał nam ten bieg oprócz zebranej konkretnej kwoty pieniędzy.

  • Przede wszystkim odpowiedzieliśmy na Biblijne wezwania: Póki czas mamy dobrze czyńmy wszystkim. List Ap.Pawła do Galacjan 6.10, „A Czynić dobrze nie ustawajcie" Galacjan 6,6. Pomaganie bliźnim jest naszym obowiązkiem od którego nikt i nic nas nie zwalnia. Nawet tak trudna sytuacja pandemiczna jaka mamy dzisiaj.
  • Wyszliśmy z naszych domów, odeszliśmy od komputerów i smartfonów, przewietrzyliśmy się, przebiegliśmy się lub przespacerowali.
  • Mimo, że osobno, bo każdy u siebie braliśmy wspólnie udział w czymś ważnym.
  • Udowodniliśmy, że potrafimy być kreatywni, że w zmienionych i w niesprzyjających realiach umiemy wymyśleć coś ciekawego i dobrego.
  • Pokazaliśmy (szczególnie Ci, którzy pokonali najdłuższe dystanse), że umiemy pokonywać własne słabości w imię czynienia czegoś dobrego.
  • Doceniliśmy ciężką i niebezpieczną, jak sie ostatnio okazuje, pracę lekarzy i pielęgniarek.

Cieszymy się, że i w tym roku Charytatywny Bieg Duszpasterstwa Wojskowego, już szósty, miał miejsce. Tegoroczna edycja jasno wskazuje, że wobec trudności jakie przynosi nam współczesny świat, nie możemy rezygnować z rzeczy dobrych, osiadać na laurach. Sytuacja taka, jak obecna pandemia, wskazuje nam, że będziemy stawać przez różnymi problemami, ale one zobowiązują nas do działania, nowego, kreatywnego i mądrego. Bóg każdego dnia stawia przed nami wyzwania. Naszym obowiązkiem jest te wyzwania przyjąć. Nie łudźmy się, że świat wróci do rzeczywistości sprzed pandemii. Musimy zacząć żyć i myśleć inaczej.

Sylwia Adamus

ZDJĘCIE  Z RÓŻĄ

z Tyskiego Ewangelika 2(31)/2020 - fragment 

Wybór zwycięzców, w kategorii: ZDJECIE Z RÓŻĄ w naszym biegu, nie było łatwa sprawą, bo prawdę powiedziawszy, powinno być kilka podkategorii . Zdjęcia były bardzo róże: jednoosobowe, rodzinne , grupowe, wykonane przez profesjonalistów - fotografików, ale też telefonicznych pstrykaczy. Fotografie zawierały, piękne tła i krajobrazy, różnie też potraktowany był obowiązkowy motyw róży. Wielu z Was wykazało sie sporym poczuciem humoru. A na dodatek parę zdjęć zostało dodatkowo wyposażone w film , który przekazywał konkretną treść. Po bardzo burzliwej dyskusji doszliśmy do porozumienia i stwierdziliśmy, że w naszym konkursie o miejscach nie będą decydowały walory artystyczne zdjęcia , ale jego przekaz. Celem tej imprezy było zebranie jak największej liczby osób, by zebrać pieniądze na rzecz jednoimiennego szpitala "Megrez' w Tychach , jako wyraz szacunku i podziękowania dla pracy lekarzy i pielęgniarek, a także solidarności z tymi którzy zachorowali i z ich rodzinami. Oto wyniki Konkursu:

I miejsce II miejsce III miejsce
kliknij - > > > kliknij - > > > kliknij > > >
 Młodzież z Pszczyny  Marcin Śmieszny z Olsztyna Łukasz Burian z Wisły Jaworn.

I miejsce- Młodzież Parafii-Ewangelicko Augsburskiej w Pszczynie wraz z ks. Mirosławem Czyżem

Za wspaniały pomysł zrealizowania zadania (zdjęcie -kolaż i film), za konsekwencję w wykonaniu tego zadania w rygorach pandemii, za zaangażowanie dużej grupy osób, za ciekawe wykorzystania logo naszego biegu, za pokazanie wspaniałych pszczyńskich i nie tylko krajobrazów.

II miejsce: Marcin Śmieszny z rodziną - Olsztyn

Za ogrom pozytywnej energii, która emanuje z tego zdjęcia. Chcielibyśmy ją przekazać wszystkim , którzy borykają sie z trudnościami i konsekwencjami pandemii.

III miejsce: Łukasz Burian - Wisła Jawornik

Za piękne zdjęcie i film, na którym skierowane są słowa podziękowania do lekarzy i pielęgniarek, Wszyscy uczestnicy biegu przyłączają się do tej wypowiedzi

(filmy i pełnoformatowe zdjęcie można
- po kliknięciu w zdjęcie powyżej)

>>> NA SKRÓTY

NASI DUSZPASTERZE

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

{slider

SAMI O SOBIE

{slider

1,5 % PODATKU NA PARAFIĘ

 

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003 0000 0023 2147 0001

Co będzie

Pn Kwi 22 @18:30 -
GODZINA BIBLIJNA - ONLINE
Pt Kwi 26 @14:30 -
Lekcja religii kl. I i II
Pt Kwi 26 @15:15 -
Lekcja religii kl. III i IV
Pt Kwi 26 @16:00 -
Lekcja religii kl. V i VI
Pt Kwi 26 @17:00 -
Spotkanie młodzieży i Konfirmanci
Pt Kwi 26 @17:00 -
PRÓBA CHÓRU
Śr Maj 08 @16:00 -
SPOTKANIE PAŃ
N Maj 12
76. Zjazd Chórów Diecezji Katowickiej

>>> Plan nabożeństw

N Kwi 28 @10:30 -
4. Niedziela po Wielkanocy
N Maj 05 @10:30 -
5. Niedziela po Wielkanocy
N Maj 12 @10:30 -
6. Niedziela po Wielkanocy

Od Redakcji

17. lutego

Nic o nas bez nas.

Zwierzchnik Kościoła o zmianach w Funduszu Kościelnym. 

Więcej…

strona znajduje się na serwerach