Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Dzień 4 - II MMME w Sycowie

W dniach od 1 do 4 maja br. w Sycowie na Dolnym Śląsku odbyły się drugie Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej. Są one reaktywacją spotkań i rywalizacji sportowej młodzieży ewangelickiej dawnych Olimpiad.

Pierwsze Mistrzostwa odbyły się dwa lata temu w Poznaniu - a kolejne, trzecie, w Mikołowie.

O tym jak przebiegały Mistrzostwa mogliśmy się przekonać dzięki zdjęciom zamieszczonym na portalach Centrum Kultury w Sycowie i miejskim portalu Oleśnicy, a także na Facebookowej stronie Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojska Polskiego

oraz dzięki wiadomościom zamieszczonym na potralu luteranie.pl.

W dniach od 1 do 4 maja 2014 roku w Sycowie na Dolnym Śląsku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej, których celem była integracja poprzez rywalizację i udział w konkurencjach sportowych młodzieży ewangelickiej.

Uczestnicy startowali w dyscyplinach lekkoatletycznych, rywalizacji drużynowej, w szachach, zawodach kajakarskich i łuczniczych. Odbyły się także I Sycowskie Integracyjne Biegi Majowe, w których wzięło udział wielu uczestników w różnych kategoriach wiekowych, również mieszkańców miasta.

W rywalizacji ogólnej pierwsze miejsce zajęła młodzież z parafii w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim.

Mistrzostwa Młodzieży 2014 zakończyło niedzielne nabożeństwo w kościele zamkowym ap. Jana i Piotra w Sycowie. Wzięli w nim udział wierni, zaproszeni goście - w tym lokalne władze samorządowe - oraz duchowni ze zwierzchnikiem Kościoła bp. Jerzym Samcem, biskupem wrocławskim Ryszardem Boguszem i prezesem Synodu Kościoła ks. Grzegorzem Giemzą.

W kazaniu skierowanym do sportowców bp Samiec porównał Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza do trenera sportowego, któremu zawodnik ufa i słucha jego poleceń po to, aby osiągnąć zamierzony efekt. Kaznodzieja wzywał do powierzenia swojego życia Chrystusowi jako najlepszemu z trenerów, dającemu właściwe rozwiązania i wskazówki dla codziennego życia każdego człowieka.

Ogłoszono, że następne mistrzostwa w roku 2016 odbędą się w Mikołowie na Górnym Śląsku.

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej to projekt kierowany do wszystkich wiernych Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego, niezależnie od wieku, choć przede wszystkim do młodzieży. Organizatorem Mistrzostw była  ewangelicka parafia w Sycowie przy współpracy z Centrum Misji i Ewangelizacji oraz z Duszpasterstwem Młodzieży Kościoła. Mistrzostwa są reaktywacją spotkań i rywalizacji sportowej młodzieży ewangelickiej dawnych sportowych olimpiad młodzieżowych.

BIK, Parafia w Sycowie

SJB

Przed Mistrzostwami i w trakcie ich trwania na naszej stronie opublikowano:

Dzień 3 - II MMME w Sycowie

Dzień 2 - II MMME w Sycowie

Dzień 1 - II MMME w Sycowie

Zapowiedź II MMME w Sycowie

... na skróty >>>

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

31. października

Pamiątka Reformacji

Widziane z piątego rzędu ...

Kliknij, proszę

To zdjęcie jest wykonane z miejsca, z którego zwykle uczestniczę w nabożeństwach.  Moje miejsce podczas nabożeństwa w naszym kościele.

Więcej…

strona znajduje się na serwerach