Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

Młodzieżowy Obóz Rekreacyjno-Kondycyjny

W dniach od 22 do 29 sierpnia w Wiśle w „Willi Księżówka” odbył się Rekreacyjno-Kondycyjny Obóz Młodzieżowy,

organizowany przez „Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży Ewangelickiej” oraz „Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe”. Spora gromada młodzieży z naszej parafii wzięła w nim udział. Duszpasterzem, kierownikiem i szefem był nasz proboszcz ks. Marcin Konieczny.

W poniedziałek wszyscy spotkali się rano w willi. Podzieleni zostaliśmy na trzy grupy, po czym wysłani na grę miejską, której finałem (już po obiadokolacji) było noszenie wody rękami z Wisły. Każda drużyna  musiała zapełnić swoją szklankę, która stała przy „Księżówce”.

Następnego dnia połowa osób, z rana, udała się rowerami na Kubalonkę, druga zaś połowa poszła na korty, by pod okiem instruktorów uczyć się lub doskonalić w grze w tenisa ziemnego. Po obiedzie role się odwróciły i grupa, która grała w tenisa teraz pedałowała pod górę, a przedobiedni rowerzyści grali w tenisa.

W trzeci dzień pobytu (w środę) rozpoczęło się największe wyzwanie naszego pobytu, czyli nocne wejście na Baranią Górę, które rozpoczęło się o godzinie 18.00, a zakończyło się zdobyciem szczytu po drugiej w nocy. Tam udaliśmy się na krótki sen „pod chmurką", który trwał około 2 - 2,5 godziny. Następnego dnia zeszliśmy z góry i udaliśmy się w kierunku „poligonu”, gdzie czekał nas: obiad, quady, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że przeszliśmy ponad 50km.

W piątek był znów tenis i rowery lub krótki wypad w góry do wyboru.

W sobotę udaliśmy się na paintball, gdzie rozegraliśmy kilka scenariuszy polegających na przejęciu bazy lub przetransportowaniu kabla do radiostacji. 

W niedziele udaliśmy się na nabożeństwo do Wisły Malinki, z którego to wróciliśmy przez góry piechotą, wieczorem, razem z pastorem parafii w Wiśle Malince ks. Leszkiem Czyżem oraz z pastorową Lidią Czyż. Mieliśmy okazję porozmawiać o jej książce, której to każdy uczestnik obozu otrzymał egzemplarz z dedykacją.  Na koniec wspólnie podsumowaliśmy poprzednie dni, które uznaliśmy za bardzo udane . W poniedziałek wszyscy obozowicze po śniadaniu zaczęli rozjeżdżać się do domów zmęczeni, ale zadowoleni z przeżyć poprzedniego tygodnia.

 fot. Mateusz Adamus
i Jarosław Kurowski

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

NIEDZIELA

  • 10:30 - Szkółka niedzielna

PONIEDZIAŁEK - lekcje religii

  • 16:00 - kl. IV - VI
  • 17:15 - kl. I - III

ŚRODA

  • 16:30 - Koło Pań (zwykle środa po 15. tym)
  • 18:00 - spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem

CZWARTEK

  • 17:30 - próba chóru parafialnego

PIĄTEK

  • 17:15 - lekcje konfirmantów
  • 18:00 - spotkanie młodzieży

SOBOTA

  • prace porządkowe - po każdorazowym ogłoszeniu

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

17. września

Na Facebookowym profilu Andrzeja Dziuby, Prezydenta Miasta Tychy, zauważyłem informację:

We wtorek, 

22. września 

uruchamiamy "SREBRNĄ LINIĘ" dla tyskich seniorów.

Więcej…

strona znajduje się na serwerach