Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

Konfirmacja 2016

Niedziela, 22 maja  w naszej parafii była dniem szczególnie uroczystym. Po rocznej przerwie znów odbyła się konfirmacja. W tym roku przystąpiła  do niej szóstka młodych ludzi.

 

Byli to:

Mateusz Adamus, Bartosz Kaczor, Edyta Kłosek, Beniamin Pełeszczak, Bartosz Pokorski  i Adam Tondyra.

Po dwóch latach nauczania konfirmacyjnego , prowadzonego przez naszego proboszcza konfirmanci zostali przygotowani do tego by w obecności całego zboru i rodziców, złożyć przysięgę na wierność  Bogu i Kościołowi Ewangelickiemu. Była to podniosła chwila i niejednemu łezka zakręciła się w oku.

Ksiądz w swoim kazaniu mówił o apostole Piotrze, który nie od samego początku chciał iść za Chrystusem. To Jezus go wybrał i tak go zmienił, że stał jednym z  jego najwierniejszych uczniów . Mówił ,że jesteśmy Bogu potrzebni takimi jakimi  jesteśmy, ze swymi przywarami, wadami ale też talentami, których nie zawsze sobie uświadamiamy. Patrząc na konfirmantów proboszcz powiedział im, że są podobni do ap. Piotra i może sami nie uświadamiają sobie  jeszcze ,jaka siła w nich drzemie.

Także konfirmanci mieli swój udział w nabożeństwie. Benjamin i Mateusz czytali Słowo Boże, Edyta wystąpiła z podziękowaniem do rodziców. Po nim każdy z konfirmantów wręczył mamie czerwoną różę. Zaś Bartek Pokorski ,w imieniu całej szóstki, podziękował księdzu i  nauczającym w szkółce niedzielnej, obdarowani oni zostali koszyczkami  z kwiatami.

Tegoroczna konfirmacja była wyjątkowo uroczysta i piękna. Uświetnił ją występ chóru , pod dyrekcją p. Doroty Kurowskiej oraz  , jak zwykle bardzo nastrojowy, śpiew solowy w wykonaniu p. Artura Głowackiego. Wszyscy  podziwiali wystrój naszej świątyni . Była ona  przystrojona szczególnie pięknie przez p. Joannę Heczko.

Na zakończenie nabożeństwa, konfirmanci , przy wyjściu z kościoła ,razem z księdzem, żegnali się z wszystkimi zborownikami.

W związku z tym, że była piękna pogoda, zdjęcia wykonano w plenerze. Zajął się tym, już tradycyjnie, p. Remigiusz Żukowski.

Sylwia Adamus

Nasz parafialny chór obserwował całą uroczystość ze swojej perspektywy.

fot. Mariola Fenger

ze wspomnień:

2014

25 V 2014

 

 

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

NIEDZIELA

  • 10:30 - Szkółka niedzielna

PONIEDZIAŁEK - lekcje religii

  • 16:00 - kl. IV - VI
  • 17:15 - kl. I - III

ŚRODA

  • 16:30 - Koło Pań (zwykle środa po 15. tym)
  • 18:00 - spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem

CZWARTEK

  • 17:30 - próba chóru parafialnego

PIĄTEK

  • 17:15 - lekcje konfirmantów
  • 18:00 - spotkanie młodzieży

SOBOTA

  • prace porządkowe - po każdorazowym ogłoszeniu

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

17. września

Na Facebookowym profilu Andrzeja Dziuby, Prezydenta Miasta Tychy, zauważyłem informację:

We wtorek, 

22. września 

uruchamiamy "SREBRNĄ LINIĘ" dla tyskich seniorów.

Więcej…

strona znajduje się na serwerach