Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej - Mikołów/Tychy 2016

Blisko 180 zawodników reprezentujących 8 drużyn (z Gliwic i Mikołowa z diecezji katowickiej, Cieszyna, Dzięgielowa, Goleszowa i Skoczowa z diecezji cieszyńskiej oraz reprezentacje diecezji warszawskiej i wrocławskiej), 18 konkurencji w 8 dyscyplinach sportowych - w większości rozgrywanych w konkurencji kobiet i mężczyzn - seniorów i juniorów to najkrótszy bilans sportowej części mikołowskiej Olimpiady.

fot. Mateusz Adamus

Blisko 180 zawodników reprezentujących 8 drużyn (z Gliwic i Mikołowa z diecezji katowickiej, Cieszyna, Dzięgielowa, Goleszowa i Skoczowa z diecezji cieszyńskiej oraz reprezentacje diecezji warszawskiej i wrocławskiej), 18 konkurencji w 8 dyscyplinach sportowych - w większości rozgrywanych w konkurencji kobiet i mężczyzn - seniorów i juniorów to najkrótszy bilans sportowej części mikołowskiej Olimpiady.

fot. Mateusz Adamus

Informator

Dla uczestników, ale też dla interesujących się przebiegiem zawodów, przygotowano informatorDzień 1

Po wielu tygodniach przygotowań, po wymianie dziesiątków maili - stało się. Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej w Mikołowie rozpoczęła się we czwartek, 26 maja 2016. Na liście uczestników niemal 180 nazwisk w dziesięciu drużynach z wszystkich diecezji.

Program pierwszego dnia to sporty zespołowe: koszykówka i piłka ręczna. Na zakończenie dnia - nabożeństwo, podczas którego towarzyszył zespół DSG z Ustronia, a po jego zakończeniu nastąpiła dekoracja pierwszych medalistów - a my mogliśmy zobaczyć niemal wszystkich uczestników w jednym miejscu.

zdjęcia: Mateusz Adamus

Dzień 2

W drugim dniu Olimpiady program przewidywał pływanie, szachy, piłkę nożną i badminton - a wieczorem, w urokliwej scenerii Śląskiego Ogrodu Botanicznego (kto jeszcze nie był - niech się tam wybierze - ognisko i wręczenie kolejnych medali

zdjęcia: Mateusz Adamus

pływanie

piłka nożna

ognisko

Dzień 3

W trzecim, ostatnim dniu Olimpiady program przewidywał przed południem siatkówkę, a po południu piłkę plażową - to ze sportów zespołowych oraz wielogodzinne zawody lekkoatletyczne. Na początek nieco zdjęć zrobionych przez jednego z widzów.

A tak przy okazji: przysyłajcie, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zdjęcia z Olimpiady - zrobione przez siebie i przez swoich znajomych. Przyślijcie też podpisy do zdjęć już zamieszczonych. Postaram się je zamieścić. No i zaglądajcie na FB.

W trzecim dniu fotografujący przez cały czas trwania Olimpiady Mateusz Adamus skoncentrował się na dwóch dyscyplinach: siatkówce i poszczególnych konkurencjach lekkiej atletyki. 

Siatkówka

Lekkaatletyka

zdjęcia: Mateusz Adamus

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

NIEDZIELA

  • 10:30 - Szkółka niedzielna

PONIEDZIAŁEK - lekcje religii

  • 16:00 - kl. IV - VI
  • 17:15 - kl. I - III

ŚRODA

  • 16:30 - Koło Pań (zwykle środa po 15. tym)
  • 18:00 - spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem

CZWARTEK

  • 17:30 - próba chóru parafialnego

PIĄTEK

  • 17:15 - lekcje konfirmantów
  • 18:15 - spotkanie młodzieży

SOBOTA

  • prace porządkowe - po każdorazowym ogłoszeniu

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003

       0000 0023

      2147 0001

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

17. października

Z wiosną, w pierwszych dniach zagrożenia, określiliśmy zasady jakie będziemy stosować między sobą w sytuacjach, w których będziemy się spotykać na terenie naszego kościoła. Pisałem wtedy, że zakrywanie nosa i ust jest dowodem uznawania, szacunku dla niewypowiedzianych obaw, strachu, przerażenia osoby z którą się spotykamy.

O zakrywanie nosa i ust prosił bp. Marian Niemiec, prosił wielokrotnie bp. Jerzy Samiec - Zwierzchnik naszego Kościoła. Obowiązek zakrywania nosa i ust jest opisany w obowiązujących nas przepisach wydanych przez Radę Ministrów.

Więcej…

strona znajduje się na serwerach