Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Młodzieżowy Obóz Rekreacyjno-Kondycyjny

W dniach od 22 do 29 sierpnia w Wiśle w „Willi Księżówka” odbył się Rekreacyjno-Kondycyjny Obóz Młodzieżowy,

organizowany przez „Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży Ewangelickiej” oraz „Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe”. Spora gromada młodzieży z naszej parafii wzięła w nim udział. Duszpasterzem, kierownikiem i szefem był nasz proboszcz ks. Marcin Konieczny.

W poniedziałek wszyscy spotkali się rano w willi. Podzieleni zostaliśmy na trzy grupy, po czym wysłani na grę miejską, której finałem (już po obiadokolacji) było noszenie wody rękami z Wisły. Każda drużyna  musiała zapełnić swoją szklankę, która stała przy „Księżówce”.

Następnego dnia połowa osób, z rana, udała się rowerami na Kubalonkę, druga zaś połowa poszła na korty, by pod okiem instruktorów uczyć się lub doskonalić w grze w tenisa ziemnego. Po obiedzie role się odwróciły i grupa, która grała w tenisa teraz pedałowała pod górę, a przedobiedni rowerzyści grali w tenisa.

W trzeci dzień pobytu (w środę) rozpoczęło się największe wyzwanie naszego pobytu, czyli nocne wejście na Baranią Górę, które rozpoczęło się o godzinie 18.00, a zakończyło się zdobyciem szczytu po drugiej w nocy. Tam udaliśmy się na krótki sen „pod chmurką", który trwał około 2 - 2,5 godziny. Następnego dnia zeszliśmy z góry i udaliśmy się w kierunku „poligonu”, gdzie czekał nas: obiad, quady, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że przeszliśmy ponad 50km.

W piątek był znów tenis i rowery lub krótki wypad w góry do wyboru.

W sobotę udaliśmy się na paintball, gdzie rozegraliśmy kilka scenariuszy polegających na przejęciu bazy lub przetransportowaniu kabla do radiostacji. 

W niedziele udaliśmy się na nabożeństwo do Wisły Malinki, z którego to wróciliśmy przez góry piechotą, wieczorem, razem z pastorem parafii w Wiśle Malince ks. Leszkiem Czyżem oraz z pastorową Lidią Czyż. Mieliśmy okazję porozmawiać o jej książce, której to każdy uczestnik obozu otrzymał egzemplarz z dedykacją.  Na koniec wspólnie podsumowaliśmy poprzednie dni, które uznaliśmy za bardzo udane . W poniedziałek wszyscy obozowicze po śniadaniu zaczęli rozjeżdżać się do domów zmęczeni, ale zadowoleni z przeżyć poprzedniego tygodnia.

 fot. Mateusz Adamus
i Jarosław Kurowski

>>> NA SKRÓTY

NASI DUSZPASTERZE

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

{slider

SAMI O SOBIE

{slider

1,5 % PODATKU NA PARAFIĘ

 

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003 0000 0023 2147 0001

Co będzie

Pn Maj 20 @18:30 -
GODZINA BIBLIJNA - ONLINE
Pt Maj 24 @14:30 -
Lekcja religii kl. I i II
Pt Maj 24 @15:15 -
Lekcja religii kl. III i IV
Pt Maj 24 @16:00 -
Lekcja religii kl. V i VI
Pt Maj 24 @17:00 -
Spotkanie młodzieży i Konfirmanci
Pt Maj 24 @17:00 -
PRÓBA CHÓRU
Śr Cze 12 @16:00 -
SPOTKANIE PAŃ

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

17. lutego

Nic o nas bez nas.

Zwierzchnik Kościoła o zmianach w Funduszu Kościelnym. 

Więcej…

strona znajduje się na serwerach