Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

ZAKRYWANIE NOSA I UST PODCZAS CAŁEGO NABOŻEŃSTWA JEST WYRAZEM SZACUNKU I MIŁOŚCI BLIŹNIEGO

Z uwagi na trwające nadal zagrożenie epidemiczne pamiętajmy o:

  • zachowaniu bezpiecznej odległości zarówno podczas trwania nabożeństwa jak i podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła
  • o zasłonięciu ust i nosa przez cały czas trwania nabożeństwa. Osoby nie posiadające maseczek będą mogły zakupić je przy wejściu do kościoła.
  • dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła

zob. ogłoszenia parafialne ... z dnia 26-29 maja

LEKCJE RELIGII - informacje dla młodzieży i dla Rodziców

Młodzieżówka

https://www.youtube.com/watch?v=Id0SJLxTE1s
https://www.youtube.com/watch?v=nJBmsA6oAi0
https://www.youtube.com/watch?v=cMJ21eokYV8&t=161s

Klasy VI do VIII

26.05 - Baranek Boży
2.06 - prześladowani i panujący
9.06 i 16.06 - Posłani do Świata

Klasy od III do V

26.05 str 121-123
2.06 str 124-126
9.06. str 127-128
16.06 str 129-132
(Strony podane są z podręcznika Boża Wierność)

Klasy I i II

26.05 Duch Święty przybywa
2.06 sparaliżowany
9.06 Piotr w więzieniu
16.06 Paweł

APEL RADY PARAFIALNEJ o wpłaty na konto Parafii 79 8436 0003 0000 0023 2147 0001

Nasza parafia utrzymuje się tylko z podatku kościelnego oraz z datków (ofiar) jakie składamy podczas nabożeństw oraz zbiórek celowych. W związku z tym, że przez jakiś czas nie będziemy się spotykać w kościele - może nam zabraknąć pieniędzy na bieżące, stałe opłaty. Rada Parafialna zwraca się z gorącym apelem by bieżące raty podatku kościelnego oraz kwoty przeznaczane na ofiarę przekazywać za pośrednictwem naszego konta bankowego.

79 8436 0003 0000 0023 2147 0001 

Można też wpłacić osobiście w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej

... dla tych co się uczą

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

Młodzieżowy Obóz Rekreacyjno-Kondycyjny

W dniach od 22 do 29 sierpnia w Wiśle w „Willi Księżówka” odbył się Rekreacyjno-Kondycyjny Obóz Młodzieżowy,

organizowany przez „Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży Ewangelickiej” oraz „Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe”. Spora gromada młodzieży z naszej parafii wzięła w nim udział. Duszpasterzem, kierownikiem i szefem był nasz proboszcz ks. Marcin Konieczny.

W poniedziałek wszyscy spotkali się rano w willi. Podzieleni zostaliśmy na trzy grupy, po czym wysłani na grę miejską, której finałem (już po obiadokolacji) było noszenie wody rękami z Wisły. Każda drużyna  musiała zapełnić swoją szklankę, która stała przy „Księżówce”.

Następnego dnia połowa osób, z rana, udała się rowerami na Kubalonkę, druga zaś połowa poszła na korty, by pod okiem instruktorów uczyć się lub doskonalić w grze w tenisa ziemnego. Po obiedzie role się odwróciły i grupa, która grała w tenisa teraz pedałowała pod górę, a przedobiedni rowerzyści grali w tenisa.

W trzeci dzień pobytu (w środę) rozpoczęło się największe wyzwanie naszego pobytu, czyli nocne wejście na Baranią Górę, które rozpoczęło się o godzinie 18.00, a zakończyło się zdobyciem szczytu po drugiej w nocy. Tam udaliśmy się na krótki sen „pod chmurką", który trwał około 2 - 2,5 godziny. Następnego dnia zeszliśmy z góry i udaliśmy się w kierunku „poligonu”, gdzie czekał nas: obiad, quady, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że przeszliśmy ponad 50km.

W piątek był znów tenis i rowery lub krótki wypad w góry do wyboru.

W sobotę udaliśmy się na paintball, gdzie rozegraliśmy kilka scenariuszy polegających na przejęciu bazy lub przetransportowaniu kabla do radiostacji. 

W niedziele udaliśmy się na nabożeństwo do Wisły Malinki, z którego to wróciliśmy przez góry piechotą, wieczorem, razem z pastorem parafii w Wiśle Malince ks. Leszkiem Czyżem oraz z pastorową Lidią Czyż. Mieliśmy okazję porozmawiać o jej książce, której to każdy uczestnik obozu otrzymał egzemplarz z dedykacją.  Na koniec wspólnie podsumowaliśmy poprzednie dni, które uznaliśmy za bardzo udane . W poniedziałek wszyscy obozowicze po śniadaniu zaczęli rozjeżdżać się do domów zmęczeni, ale zadowoleni z przeżyć poprzedniego tygodnia.

 fot. Mateusz Adamus
i Jarosław Kurowski

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszej parafii odwołane są: nabożeństwa niedzielne, pasyjne, lekcje religii i szkółki niedzielne oraz wszelkie parafialne spotkania.  

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Archiwum kazań

zob. więcej: Archiwum kazań

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję!

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

31. maja

Po kilkunastu tygodniach

Gdy w połowie marca żegnaliśmy się przy wyjściu z kościoła nikt nie przypuszczał, że kolejny raz spotkamy się po tak długiej przerwie.

kliknij > > >

Więcej…

strona znajduje się na serwerach