Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia z lat 2013-14

Diecezjalny Zjazd Konfirmantów i ich Rodziców w Zabrzu

W poszukiwaniu własnej tożsamości - sięgamy głębiej w zabrzańskiej, zabytkowej kopalni Guido odbędbył się Diecezjalny Zjazd Konfirmantów i ich Rodziców.

Dzięki występującej w podwójnej roli - uczestniczki i matki uczestników - Pani Sylwii Adamus mogę, poniżej, przedstawić relację, dzięki niej i dzięki ks. Marcianowi - zdjęcia. Dziękuję.

 

26 kwietnia, o godzinie 10.00 zeszliśmy na "poziom 320". My , to znaczy tegoroczni konfirmanci, wraz z rodzicami , wzięliśmy udział w corocznym, Diecezjalnym Zjeździe Konfirmantów.  Odbył się on w niesamowitej scenerii, bo w podziemiach zabytkowej kopalni "Guido" w Zabrzu. Tematyka: W poszukiwaniu własnej tożsamości- sięgajmy głębiej wspaniale korelowała z miejscem naszego spotkania. Zeszliśmy głęboko, bo 320 metrów pod ziemię i tam zastanawialiśmy się kim jesteśmy, my młodzi ewangelicy i ich rodzice. Każdy musiał wejść w głębię swej duszy , aby spróbować odpowiedzieć sobie na te pytania. Naszymi rozmyślaniami, w czasie nabożeństwa w komorze K8, kierował  ks. Dariusz Dawid. Potem mieliśmy okazję zwiedzenia kopalni z przewodnikiem, a także obejrzenia bardzo ciekawego monodramatu pt. "Synek"(Reżyseria: Maciej Podstawny Scenografia i reżyseria światła: Bartłomiej Latoszek Materiały wideo: Jerzy Koenigshaus Obsada: Marcin Gaweł), który też poruszał tematykę tożsamości. W tym jednak przypadku, chodziło tożsamość Ślązaka. Spektakl ten wspaniale pobudził nas do  dalszej refleksji nad  tym, kim jeteśmy we współczesnym świecie, jaką rolę w nim pełnimy.
Wszyscy konfirmanci zostali zaproszeni przez diecezjalnego duszpasterza młodzieżowego ks. Marcina Koniecznego, na tradycyjną już, wrześniową wycieczkę do Wittembergi- Śladami Lutra.

To sobotnie dopołudnie było czasem spędzonym w sposób ciekawy i bardzo wartościowy. Oby spotkań tego typu było więcej.

S.A

A w związku z pobytem w Zabytkowej Kopalni Guido warto zaglądnąć:

a kto potrafi to

Wcześniejszy apel o nadesłanie zdjęć na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem Guido spotkał się z umiarkowanym odzewem.Może w przyszłości ...

SJB

SJB