Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia bieżące

Dzieci świata. Świat dzieci.

Zapis rozmowy z 1 czerwca FB - EWST ONLINE

Dzieci są ważne! Dlatego warto pochylić się nad wsparciem ich duchowego wzrostu. W zasadzie większość kościołów wśród swoich działań ma także te kierowane do dzieci. Oczywiście rozwój duchowy dzieci to także priorytet wielu rodziców. Jednak czy zawsze rozwój ten przebiega prawidłowo?

Dzieci w sposób niewerbalny uczestniczą w naszych dylematach, pozostawione same sobie tak naprawdę nie są same a już na pewno nie neutralne poglądowo. Jak więc przejąć się dziećmi, przekazując im biblijne wartości i nie znudzić ich oraz nie zniechęcić religią?

Co przekazuje dzieciom kościół?

Wspieramy rozwój religii czy relacji?

Jakie są nasze marzenia a jakie są potrzeby dzieci?

Czy w strefie duchowej można także popełniać błędy wychowawcze?

Na te i inne pytania postaramy się poszukać odpowiedzi razem z Izabellą Szafraniec, która od lat działa wśród dzieci, a także edukuje dorosłych którzy służą najmłodszym w społecznościach całego świata. Iza działa w ramach organizacji „Kids in Ministry”, która stanowi baza szkolenia osób powołanych do służby wśród dzieci oraz „Sent To The Nations” – zajmującej się międzynarodowymi działaniami na rzecz dzieci. Jesteśmy dumni z tego, że jest także studentką EWST.

Spotkanie potrwa ok. 60 minut i będzie odbywało się na platformie ZOOM. 

Nagranie spotkania na Facebooku https://www.facebook.com/EWSTpl/live