Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2014-15

Pamiątka poświęcenia kościoła, dziewiętnasta

Nieco później niż w roku ubiegłym, w trzecią niedzielę września, nasza parafia obchodziła 19. z kolei pamiątkę poświęcenia kościoła. Podobnie jak w roku ubiegłym gościliśmy Pana Andrzeja Dziubę, Prezydenta Miasta. Ks. Marcinowi towarzyszył przy ołtarzu ks. Marek Duda.

zdjęcia: Adam Adamus

Już po raz dziewiętnasty Nasza Parafia świętowała pamiątkę poświecenia kościoła. Spotykamy się by dziękować Bogu za to, że mamy w Tychach  ewangelicką świątynię, że możemy się w niej spotykać, modlić się, słuchać Słowa Bożego i chwalić naszego Stwórcę. Jak zwykle centrum naszego nabożeństwa było rozważanie słowa Bożego, wygłoszone przez naszego proboszcza, ks. Marcina Koniecznego. Tekst z 1 Listu Ap. Pawła do Tesaloniczan 5,14-24  mimo, iż napisany do zupełnie innego zboru i w zupełnie innych czasach był bardzo aktualny i trafiał w nasze serca. To świąteczne nabożeństwo ubogacone zostało przez wyjątkowe występy. Dzieci ze szkółki niedzielnej zaśpiewały dwie pieśni, a pani Dorota Kurowska- Gibiec, sopran, zachwyciła nas wspaniałym wykonaniem pieśni Jana Sebastiana Bacha. Tradycyjnie zaproszeni zostali też goście: Prezydent Miasta- Andrzej Dziuba, Dyrektor Gimnazjum nr 1- Małgorzata Chełchowska, Komendant Straży Miejskiej- Ryszard Polcyn, zaś ksiądz Marek Duda z zaprzyjaźnionej rzymsko-katolickiej parafii p.w. św. Marii Magdaleny zwrócił się do nas z  życzeniami i pozdrowieniami.

Jak zwykle po nabożeństwie spotkaliśmy się na pikniku parafialnym pod namiotem. Był czas na: smakowanie sałatek, grillowanych kiełbas, pysznych ciast i oczywiście rozmów. Wielu z parafian wzięło udział w przygotowaniach tej uroczystości. Panowie i młodzież stawiali namiot, a panie jak zwykle przygotowały wspaniały poczęstunek. Długo trwały rozmowy, nieraz przerywane salwami śmiechu. Nie przeszkodził nam nawet rzęsisty deszcz. Lubimy te nasze namiotowe spotkania. Mamy wtedy okazję na konwersację ze znajomymi, ale tez z osobami, które zawitały do naszej parafii.

Za rok czeka nas okrągła rocznica. Trzeba zastanowić się jak ja uczcić.

Sylwia Adamus

 

a w roku ubiegłym, podczas naszej Pamiątki, gościliśmy nieodżałowanego, śp. bp. Tadeusza Szurmana. Nie przypuszczaliśmy tego, że był wtedy, u nas, po raz ostatni. Wspomnijmy Go w naszej modlitwie.

zob. Pamiątka poświęcenia kościoła 2013