Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2014-15

miodowy wieczór ... po raz drugi

Nie, tym razem to nie jest zapowiedź o powtórzeniu Miodowego spotkania z Arturem, prowadzonego w Mikołowie przez Sylwię.

Ci, którzy tam byli - wiedzą, pozostali - dowiadują się właśnie: zebrane podczas mikołowskiego spotkania, Wasze domowe przepisy, opracowane redakcyjnie przez Panią Sylwię Adamus zostały wydane i będą do nabycia na stoisku z literaturą.

Przygotowana książeczka pełnić będzie jeszcze rolę szczególną, ale w tym miejscu oddajmy głos Arturowi, który we wstępie napisał, m. in.:

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom tamtego wieczoru.

a tak dla przypomnienia - relacja ze spotkania w Mikołowie

Stało się ono dla mnie inspiracją, do czegoś więcej. Wsłuchując się w Wasze pytania dostrzegłem potrzebę mówienia o pszczołach, nie tylko w kontekście ich natury, czy leczniczo działającego miodu. Za tą pasją, czy pracą kryje się jeszcze zupełnie coś innego. Wciąż zalega we mnie podziw dla stworzenia tego rodzaju samego w sobie. Pochłania mnie wręcz wszystko, co dotyczy życia i kultury społecznej pszczół. Chciałbym przekazać me doświadczenie i wiedzę w oparciu o wiarę, w podzięce za to, że nawet w tej dziedzinie Bóg zadbał o słodycz życia człowieka, która jest wynikiem naprawdę ciężkiej pracy pszczelarza.

Artur Głowacki

A na koniec Sylwia dodaje:

Artur, o pszczołach potrafi mówić dużo i ciekawie. Planowane są następne spotkania w Pszczynie i w Katowicach. Istnieje też możliwość zaproszenia mistrza pszczelarskiego do parafii, aby podzielił się swoimi pszczelarskimi wiadomościami, by opowiedział o swojej pasji i fascynacji pszczołami.

Pełny tekst broszury, której drukowane wydanie można nabyć na stoisku z literaturą - można też zapisać w postaci pliku pdf