Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2014-15

Warsztaty Gospel z Kenem Burtonem

29 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Katowicach rozpoczęły się trzydniowe warsztaty gospel. Prowadzone były przez - bardzo znaną postać w świecie muzyki gospel, ale nie tylko. Jest on kompozytorem, dyrygentem, wokalistą, aranżerem oraz jurorem w programach BBC.

zdjęcia z FB: David Kurz

 

 

Ken Burton muzykował także w brytyjskim i amerykańskim programie 'X Factor'. Obecnie prowadzi kilka swoich chórów.

To, co można było odczuć już na początku naszych warsztatów to bardzo ciepła, luźna i przyjacielska atmosfera, a także ogromnie pozytywna energia płynąca od Kena oraz jego przyjaciela Isaaca, który w przerwach w nauce utworów, dzielił się Dobrą Nowiną i rozmawiał z uczestnikami warsztatów.

W ciągu niecałych trzech dni, podczas których ćwiczyliśmy od rana do wieczora, nauczyliśmy się 11 utworów, które 1 maja mogliśmy zaśpiewać na finałowym koncercie w Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Występ na tak dużej scenie i dla tak dużej publiczności był niezapomnianym przeżyciem, a emocje jakie wywołuje śpiew gospel, i to w tak świetnym gronie, są wspaniałe. Jeśli w przyszłym roku będą takie warsztaty to zachęcam wszystkich do wzięcia udziału, bo jest to z pewnością coś niesamowitego.

Marta Adamus