Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2015-16

Ewangelia dociera do różnych ludzi

Życzenia Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca

"Odkryjmy na nowo wielką radość, jaka była udziałem różnych ludzi, którzy spotkali nowonarodzonego w Betlejem Zbawiciela - Jezusa Chrystusa.
Niechaj Święta Bożego Narodzenia pozwolą nam zobaczyć Boga, który dokonuje rzeczy niemożliwych, przełamuje wszelkie bariery i pokonuje drzemiący w nas niepokoju". ks. bp Jerzy Samiec.

 

 

Na stronie internetowej naszego kościoła możemy przeczytać:

Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu, gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym.

Łuk. 2,10

Jak co roku, wspominamy niezwykłe wydarzenie jakie miało miejsce w Betlejem. Bóg posłał na świat swojego Syna – Jezusa, aby urodził się jako małe dziecko, by „Słowo ciałem się stało”.

Spotkanie z narodzonym Zbawicielem było udziałem wszystkiego ludu. Bóg skierował swój dar do ludzi połączonych więzami rodzinnymi, lecz radość została zwiastowana także tym „z poza rodziny”.

Choć bohaterowie bożonarodzeniowej historii znacząco się od siebie różnili, to dzięki Jezusowi stali się sobie bliscy. Wszelkie obawy zastąpiła radość i odkrycie, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Niechaj Święta Bożego Narodzenia pozwolą odkryć nam Boga, który czyni rzeczy niezwykłe i przełamuje wszelkie bariery.

Niechaj będzie to nie tylko czas radości, ale też okazja do pojednania, pokonania drzemiącego w nas niepokoju i dokonywania rzeczy niemożliwych.

Błogosławionych Świąt

bp Jerzy Samiec

 

 

 

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z życzeniami nagranego dla Chrześcijańskiej Telewizji Internetowej.

Aby zobaczyć film należy kliknąć w poniższy link.

Życzenia Biskupa Kościoła