Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2015-16

Parafialne remonty, parafialne wizje ...

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły w naszej parafii prace remontowe.

O remontach rozpoczętych, o remontach kontynuowanych i o tym, co o ochotnej ofiarności usłyszałem podczas nabożeństwa w Wiśle-Malince.

Kontynuowana jest renowacja drzwi.

Stara farba zdejmowana jest metodą piaskowania, potem uzupełniane są ubytki masą szpachlową, na koniec trzykrotnie malowane.

O remoncie stolarki okiennej pisaliśmy wcześniej, we wrześniu

Rozpoczęto remont salki w podziemiach.

W salce w podziemiach dokonywany jest kapitalny remont. Ocieplane są ściany watą szklaną i pokrywane płytą kartonowo- gipsową. Podwieszany sufit zakryje wszystkie rury i przewody, w nim też mieścić się będzie oświetlenie i ogrzewanie. Robota idzie pełną parą - do zakończenia tych prac potrzeba jeszcze trochę czasu, a w przyszłości dyscypliny w utrzymywaniu porządku.

Sylwia Adamus

Powstające pomieszczenie jest pomieszczeniem przeznaczonym, przede wszystkim, dla naszych dzieci - utrzymanie porządku zależeć będzie od odpowiedzialności wszystkich, którzy z tego pomieszczenia będą korzystać. Ale - tak jak to już wcześniej powiedziano - niedzielna szkółka będzie się odbywać w najpiękniejszym miejscu, o którym nasze dzieci będą opowiadały swoim rówieśnikom.

Parafialne wizje ...

Uczestnicy zeszłorocznych Młodzieżowych Rekolekcji Pasyjnych Diecezji Katowickiej wzięli udział w niedzielnym nabożeństwie w Wiśle-Malince - jednej z młodszych wiślańskich parafii. W kazaniu mogliśmy usłyszeć o ochotnej i radosnej ofiarności, na jakiej swoje plany zbudowali wiślańscy parafianie.

A o wiślańskiej wizji możemy zobaczyć na parafialnej stronie internetowej.

A dla tych, którzy chcieli sobie przypomnieć bogate we wrażenia 48 godzin zeszłorocznych Rekolekcji Pasyjnych w Wiśle.

Stanisław J. Boczar