Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2016-17

Wsparcie dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 25. W akcję od wielu lat włącza się część parafii ewangelicko-augsburskich w całej Polsce.

Pod kościołami kwestują wolontariusze np. harcerze, czy uczniowie okolicznych szkół (Cisownica, Jaworze Międzyrzecze, Wisła Centrum, Wisła Głębce, Wisła Malinka, Wrocław), zachęca się też parafian do tego, by życzliwie podeszli do kwestujących. W parafiach wiślańskich istnieje wieloletnia współpraca z głównym sztabem WOŚP.

W parafii w Katowicach Szopienicach Fundacja z Pasją prowadzi lokalny sztab WOŚP (wcześniej przez kilka lat był organizowany przez samą parafię). Angażują się w tę działalność parafianie oraz inne osoby z Katowic Szopienic.

W kilku parafiach do wsparcia WOŚP zachęcają duchowni podczas niedzielnych nabożeństw (Cisownica, Kraków, Mikołów, Pisz, Skoczów, Wisła Centrum, Wisła Głębce). Są i takie, które ofiarę z nabożeństwa przeznaczają na ten cel (Łask, Jawor, Kraków). W akcję zaangażowana jest przede wszystkim luterańska młodzież, która występuje w roli wolontariuszy WOŚP (Jastrzębie Zdrój, Częstochowa, Łódź, Warszawa, Wrocław). W parafii łódzkiej organizowany jest 15 stycznia koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Spod kościoła ewangelicko-augsburskiego w Legnicy, w porozumienia z lokalną parafią od wielu lat wysyłane jest "światełko do nieba". Podczas tegorocznej edycji „światełko do niebo” w Zgierzu zostanie po raz pierwszy wysłane z terenu parafii ewangelicko-augsburskiej.

Czasem też zaangażowanie jest po prostu indywidualne, choć parafia nie organizuje zbiórki to jej członkowie włączają się w kwestowanie, czy też przekazują fundusze na WOŚP. Wsparcie akcji przekłada się na konkretną pomoc, której może nie zauważa się na co dzień, ale jest dostrzegalna szczególnie na polskich oddziałach noworodkowych.

@luteranie.pl