Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2016-17

Spotkanie pomocnych

Po nabożeństwie Święta Objawienia Pańskiego ks. Marcin zaprosił obecnych do salki parafialnej na spotkanie ...

... spotkanie osób, których udziałem jest wszystko to, z czego się składa nasz zbór, nasza parafia. Ilustracją tego wspólnego wysiłku była przygotowana przez Sylwię prezentacja

jak w ciągu sześciominutowego filmu można zmieścić to wszystko co stało się naszym udziałem w ciągu ostatnich miesięcy możemy zobaczyć - na spokojnie - w kolejnych wydaniach Tyskiego Ewangelika, którego Sylwia jest redaktorem naczelnym, autorem większości tekstów, zdjęć i ... duszą całego przedsięwzięcia.

 

Święto Objawienia (Epifanii) to najdawniejsze święto Chrześcijan. Obchodzone już w kilkadziesiąt lat po Narodzeniu Pańskim - dawniej niż zaczęto obchodzić święto Bożego Narodzenia, co jest datowane na kilkaset lat później.

Po nabożeństwie z kazaniem ks. Marcina, "pomocni" spotkali się w salce parafialnej, na spotkaniu podczas którego nie tylko zobaczyliśmy powyższą prezentację - mogliśmy sobie porozmawiać o ostatnim roku, przypomnieć sobie jak wyglądają wspólne chwile w naszej wspólnocie - związane z różnymi przejawami naszej działalności. I o wielu, wielu innych sprawach. A jak wyglądało samo spotkanie - możemy zobaczyć na zdjęciach ..

...Sylwii i Mateusza.

i moich

SJB