Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2017-18

Nieco wcześniej niż zwykle

10 czerwca - 10:30

A u nas już zakończenie roku szkolnego i to dzieci były głównymi odbiorcami dzisiejszego nabożeństwa. Nie poszły, jak to zwykle bywa, na zajęcia szkółki niedzielnej tylko zaprosiły parafian na swoje dziecięce nabożeństwo.

 

Szkółkowa nauczająca Pani Mariola Fenger opowiedziała dzieciom, ale też reszcie parafian, ciekawe rozważanie na temat pracy dla Jezusa w kościele i parafii na podstawie historii z Dziejów Apostolskich o Tabicie. Nauczyła też nas wersetu: z Listu do Galacjan 5,13 Służcie jedni drugim w miłości.

 

Chór kościelny pod dyrekcją p. Doroty Kurowskiej zaśpiewał dwie pieśni.

 

Także śpiew zboru wyglądała inaczej. Czytając z ekranu słowa śpiewaliśmy pieśni ze śpiewnika "Chwalmy Pana" z akompaniamentem gitary w wykonaniu ks. proboszcza. Nabożeństwo było inne, ale na pewno nie mniej wartościowe, mam nawet wrażenie, że słowa skierowane do dzieci bardzo uważnie odbierane były przez dorosłych. (wcale się nie nudzili). Ja cieszyłam się, mogliśmy poczuć się społecznością razem z dziećmi, wspólnie śpiewać pieśni, te trochę bardziej dynamiczne, wspólnie wsłuchać się w słowo Boże i jego wykładnię, wspólnie zmawiać "Wyznanie Wiary" i modlitwę "Ojcze Nasz". My dowiedzieliśmy się jak to jest na szkółce, natomiast dzieci poznały parę elementów nabożeństwa dorosłych.

Po wyjściu z kościoła był piknik z grillowanymi kiełbaskami, sałatkami i ciastami. Była też nowość. Wietrzenie szaf, każdy mógł przynieść ubrania, które się znudziły lub się "wstąpiły" i każdy mógł sobie wybrać coś dla siebie. A że pogoda tym razem dopisała wyjątkowo, było to wspaniałe dopołudnie w naszym, parafialnym gronie.

Sylwia Adamus
zdjęcia Sylwia Adamus i
Stanisław J. Boczar