Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

W naszej parafii

Wywiad z panią Agnieszką Tabor

Wywiad z panią Agnieszką Tabor

Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Razem ze swoimi dzieciakami czynnie bierzesz udział w życiu parafii. Chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na wywiad?

Agnieszka Tabor: Tak.

Red. TE: Na początku kilka słów o tobie. Gdzie się urodziłaś, skąd pochodzą Twoi rodzice i gdzie teraz mieszkasz.

Agnieszka Tabor: Urodziłam się na Mazurach, tam moi rodzice mieszkali jako młode małżeństwo. Moja mama wychowywała się w Tychach, ale urodziła na Dolnym Śląsku, tata wychowywał na Mazurach, ale jego rodzice przyjechali tam z Warszawy, dokąd się przeprowadzili z Kocka. Z kolei rodzina dziadka od strony mamy jest zza Buga. Przekrój przez historię polską. Moje rodzeństwo też jest potwierdzeniem licznych przeprowadzek rodziny. Obecnie mieszkamy z mężem i dwójką dzieci w Katowicach.

Red. TE: Mieszkasz więc poza terenem naszej parafii, dlaczego więc jesteś ( z czego się bardzo cieszymy) jej członkiem?

Agnieszka Tabor: W Tychach mam rodziców, babcię, siostrę, więc pojawiam się tam dość często. Po ślubie planowałam przepisać się do parafii mikołowskiej, gdzie stosunkowo mam bliżej. W kościele w Katowicach i Mikołowie także się pojawiam, ale... Serce pozostało nadal w Tychach. Trudno jakoś było się wypisać, chociaż bardzo kocham także kościół w Mikołowie, gdzie jako maluch z rodzeństwem uczęszczałam na szkółki niedzielne. Mam tam także znajomych, przyjaciół z młodości. Wiem, że nie powinnam się może tak przywiązywać do miejsca. Tychy to jednak kościół, przy którego budowie pomagał mój dziadek. Nie wiem jak długo logistycznie będziemy w stanie utrzymać ten kontakt. Mój syn chodzi tu na religię (chociaż obecnie religia przychodzi do nas do domu).

Red.TE: Interesuje nas kim jesteś z zawodu i gdzie pracujesz.

Agnieszka Tabor: Przez ponad piętnaście lat byłam związana z Muzeum Śląskim w Katowicach. Długo pracowałam w oddziale muzeum Centrum Scenografii Polskiej (jednostce dokumentującej plastyczną stronę twórców teatru). Potem w Muzeum pracowałam w Bibliotece. Obecnie szukam swojej nowej drogi zawodowej. W Muzeum miałam okazję być współorganizatorem wielu imprez, warsztatów, wystaw, festiwali. Najbardziej lubiłam pracę z dziećmi. Najwięcej satysfakcji dawało mi prowadzenie zajęć i warsztatów muzealnych.

Red. TE: A teraz kilka słów o rodzinie?

Agnieszka Tabor: Słowo rodzina rozlewa się w moi przypadku na wielu ludzi. Patrzę wstecz i do przodu, ja stoję gdzieś z moi mężem pośrodku. Przed nami było wielu ludzi, w jego rodzinie i mojej. I samo to słowo otwiera same ciepłe emocje- wsparcie, troskliwość i opiekuńczość. Pamiętam oczywiście także i kłótnie, burze i moje własne potknięcia. Teraz jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci- Wiktora i Gosi. Dzieci wymodlonych i wyczekanych. Jest między nimi pięć lat różnicy, a jednak potrafią się dogadywać. Jestem też ciocią. Mój brat mieszka w Warszawie z rodziną, siostra w Tychach. Dziękuję za zdrowie moich rodziców i wspaniałej teściowej. I mam tylko nadzieję, że będę zawsze mogła służyć temu starszemu pokoleniu taką pomocą i wsparciem jaką oni są dla nas.

Red.TE: Powiedziałaś już nam czym parałaś się zawodowo, ale na pewno masz jakieś pasje i hobby (choć przy tak małych dzieciach trudno je realizować). Opowiedz nam o tym. Jak je realizujesz i co ci one dają?

Agnieszka Tabor: Bardzo lubię zwiedzać muzea, oglądać wystawy i spektakle teatralne. Interesuję się historią sztuki, sztuką współczesną i ilustracją książkową. Gdybym mogła podróżowałabym więcej po Europie zwiedzając muzea. Jestem miłośniczką kryminałów, biografii i dobrej literatury. Ostatnio w wolnych chwilach staram się uczyć obsługi programów graficznych i stron internetowych (chociaż to ostatnie bardzo powoli). Uwielbiam też długie wieczorne spacery, grabienie liści i prasowanie, bo to są rzeczy przy których można się odstresować.

Red. TE: Znamy się od dawna. Moje pierwsze wspomnienie o Tobie, to zajęcia szkółki niedzielnej, które prowadziłam w Mikołowie, na które całą trójkę , bo i siostrę i brata przyprowadziła Twoja mama (Krystyna Gregorczyk). Od pierwszego dnia byłyście z siostrą bardzo zaangażowane. Nie umiałyście wtedy jeszcze wyraźnie mówić, ale śpiewałyście całym sercem. Słów piosenek nie znałyście , ale gromkie la, la, la wszyscy słyszeli. Tak samo pamiętam wasze nieporadne modlitwy dziękczynne; za słońce, dobry posiłek, rodziców, zmawiane na wieczornych spotkaniach na koloniach w Warszowicach. Gdy robiłam wystawę z okazji 20-lecia parafii oglądałam mnóstwo zdjęć i na nich też pojawiałaś się od czasu do czasu.

Zaangażowana byłaś też w pracę swojej grupy młodzieżowej. Na różnych etapach swojego życia, jesteś blisko swego kościoła. Teraz widzimy Cię ( oczywiście poza czasem pandemii) jak przyprowadzasz swoje dzieci do kościoła, jak biorą udział w występach, półkoloniach , a przede wszystkim, jak dzielnie maszerują z światełkiem na zajęcia szkółki niedzielnej. Widząc Twoje zaangażowanie chciałabym byś powiedziała nam czym dla ciebie jest parafia i jej społeczność.

XX-lecie Spotkań Młodzieżowych rok 1998

Agnieszka Tabor: Zastanawiam się i nie wiem skąd wygrzebałaś to zdjęcie. Był czas, że próbowałam trochę śpiewać. Nawet chodziłam na próby chóru. Lubię śpiewać, ale chór to chyba zbyt duże dla mnie wyzwanie.
Parafia, kościół to dla mnie przede wszystkim ludzie. Zresztą, każda wspólnota, praca, czy szkoła to ludzie. Wprawdzie do kościoła przychodzę przede wszystkim się pomodlić, ale robię to razem z innymi. Oczywiście modlić można się wszędzie i zawsze. Jednak im nas więcej tym mamy większe możliwości nie tylko w modlitwie, ale także w działaniu.

Red. TE: Sama wiem z doświadczenia, że trudno jest rano wybrać się z taka gromadką na niedzielne nabożeństwo. Jednak widzę, że jeżeli nie zmoże Was choroba, to jesteście w kościele. Co Tobą kieruje, że tak dbasz o to, by w życiu Twoich dzieci był obecny kościół, parafia , grupa rówieśnicza i chyba wiara w Boga i Chrystusa.

Agnieszka Tabor: Moja gromadka trochę skromniejsza od Twojej. Wybrać się do Tychów do kościoła nie jest łatwo. Zdarza się, że podróżujemy rano z naszego domku na wsi położonego ok. 100 km od Katowic, by w Katowicach przebrać się i wsiąść znowu w auto, a następnie dotrzeć do Tychów.

Jednak to w dużej mierze jest też zasługa mojego męża. On jest nie tylko wsparciem dla mnie, ale także motorem wielu działań, no i „pogania trzódkę". Zdjęcie, które tu zamieściłaś – wykonane do tegorocznego „Biegu z różą" zostało zrobione przez niego. Mamy także ogromne wsparcie reszty rodziny. Cieszy nas też bardzo możliwość przekazu internetowego w dzisiejszych czasach.

Może to trochę dziwne porównanie, ale dla mnie przyprowadzanie dzieci do kościoła, nauka modlitwy i czytanie Biblii to trochę jak inwestycja w przyszłość dziecka. Nie tylko tą przyszłość, której ja nie jestem w stanie sobie teraz wyobrazić. To jest kapitał na dalsze życie, taka poduszka bezpieczeństwa. Czy z niej skorzystają w przyszłości i jak tego nie wiem, bo to już nie od nas zależy. Chciałabym, żeby po prostu miały możliwość wyboru i wiedziały, że w życiu można liczyć na Pana; wiedziały co to wdzięczność i umiały docenić kim i czym zostały obdarowane.

Red. TE: A teraz pytanie trochę innego typu. Jak Ty i Twój syn dajecie sobie radę ze zdalnym nauczaniem? czy jest to dla was trudne?

Agnieszka Tabor: Ten sposób nauczania potrafi być rzeczywiście frustrujący. Widzę jak stara się szkoła syna. Widzę pracę jaką wkłada w te lekcje jego nauczycielka. I słyszę w jej głosie czasami już zniecierpliwienie. I wcale mnie to nie dziwi. Podziwiam nauczycieli bardzo, właśnie za cierpliwość. Bardzo często brak im po porostu narzędzi do pracy, umiejętności, ale widzę też jak z dnia na dzień udoskonalają swój warsztat pracy. Pracuję z synem także po zajęciach, staram się pomagać, kiedy trzeba pomagać w trakcie lekcji. Towarzyszy mu trochę dysfunkcji. Jednak widzę postępy w jego nauce, od kiedy pamiętam zawsze mile mnie zaskakuje jego wytrwałość.

Red. TE: Czy chciałabyś zmienić coś w naszej parafii?

Agnieszka Tabor: Chciałabym zaprosić więcej dzieci na szkółkę. Wiem, że powinno być tam więcej dzieci, ale nie wszystkie chodzą. Nie wiem z czego to wynika. Ale może po prostu nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego jaka to świetna alternatywa dla takiego młodego umysłu- pośpiewać, potańczyć, pograć, posłuchać historii biblijnej i porysować w gronie rówieśników trakcie nabożeństwa.

Red. TE: A teraz pytanie, które zadaje wszystkim moim rozmówcom. Czego życzysz naszej parafii?

Agnieszka Tabor: Życzę nam i sobie, żebyśmy zawsze potrafili ze sobą rozmawiać. Żebyśmy zawsze widzieli jasny promień, w każdej pozornie beznadziejnej sytuacji.

Red.TE: Dziękując za rozmowę, dziękujemy za to, że przyprowadzasz swoje dzieci do kościoła, bo jeżeli ich nie będzie, to nasza parafia, nie będzie miała przyszłości, dziękujemy , że pomagasz osobom, które prowadzą szkółkę niedzielną, dziękujemy za Twoja obecność w parafii, niezmiennie od okresu Twego życia i zmieniających się życiowych ról.

Parafianie

Wywiad z Panią Lidią Rosińską

Wywiad z Panią Lidią Rosińską

Red. TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z różnymi osobami z naszej parafii. Jest pani jedną ze starszych, ale bardzo aktywnych jej członkiń. Chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś o Pani. Czy zgadza się Pani na wywiad? Lidia Rosińska: Tak. Red. TE: Nasza tyska parafia to głównie ludzie, którzy przyjechali tu skądś...

Czytaj więcej
Wanda Adamczyk - seniorka naszej parafii

Wanda Adamczyk - seniorka naszej parafii

Red. TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z różnymi osobami z naszej parafii. Jest pani jedną z najstarszych członkiń naszej społeczności. Przez wiele lat bardzo aktywnie brała Pani udział w życiu parafii. Chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś o Pani. Czy zgadza się Pani na wywiad?           Wanda...

Czytaj więcej
Justyna Górnikowska-Bogucka i Andrzej Bogucki

Justyna Górnikowska-Bogucka i Andrzej Bogucki

Red. TE: Zazwyczaj redakcja „Tyskiego Ewangelika” przeprowadza wywiady z osobami, które pełnią w naszej parafii jakąś funkcję. Jednak działalność parafii, nie tylko z takich osób się składa. Jest wiele takich, które bardzo czynnie biorą udział we wszelkich aktywnościach parafii. Wy właśnie jesteście takimi osobami. Czy...

Czytaj więcej
Karolina i Bartosz Korusiewiczowie

Karolina i Bartosz Korusiewiczowie

  małżeństwo, które obsługuje internetową transmisję nabożeństw Red. T.E.: „Tyski Ewangelik” przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Od niespełna roku podjęliście się obowiązku obsługi transmisji internetowych z naszego kościoła. Czy mogę z Wami przeprowadzić wywiad? Karolina i Bartosz: Tak. Red. T. E.: Nazwisko Korusiewicz w...

Czytaj więcej
Wywiad z Sylwią Adamus

Wywiad z Sylwią Adamus

redaktor „Tyskiego Ewangelika” W imieniu „Tyskiego Ewangelika” tym razem ‒ Stanisław Boczar: Czuję się niezręcznie – w końcu Ty założyłaś „Tyskiego Ewangelika” i Ty przeprowadziłaś, w imieniu redakcji, wszystkie trzydzieścikilka wywiadów. Ale pytanie muszę zadać: czy odpowiesz na kilka pytań? Sylwia Adamus: Bardziej niezręcznie to chyba ja się...

Czytaj więcej
Wywiad z Maciejem Kiełbasińskim

Wywiad z Maciejem Kiełbasińskim

- organizatorem Wakacyjnej Szkoły Biblijnej z Językiem Angielskim Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Ty, mimo, że mieszkasz wiele tysięcy kilometrów od naszych Tychów, nadal jesteś zaangażowany w działalność naszej parafii. Czy zgodzisz sie na przeprowadzenie wywiadu z Tobą? Maciej...

Czytaj więcej
Monika Byrtek - prowadzi zespół parafialny

Monika Byrtek - prowadzi zespół parafialny

Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które robią coś w naszej parafii. Ty podjęłaś się trudu prowadzenia zespołu parafialnego, a także w ubiegłym roku zorganizowałaś akcję pieczenia ciasteczek dla seniorów. Nie znamy Cię i chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na...

Czytaj więcej
Wywiad z panią Agnieszką Tabor

Wywiad z panią Agnieszką Tabor

Wywiad z panią Agnieszką Tabor Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Razem ze swoimi dzieciakami czynnie bierzesz udział w życiu parafii. Chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na wywiad? Agnieszka Tabor: Tak. Red. TE: Na początku kilka słów o...

Czytaj więcej
Rozmowa z Mironą Siąkowską

Rozmowa z Mironą Siąkowską

Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Bierzesz bardzo czynny udział w wielu organizowanych u nas imprezach. Zawsze możemy liczyć na Twoją pomoc. Chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o Tobie. Czy zgadzasz się na wywiad? Mirona Siąkowska: Tak. Red.TE: Wiem, że mieszkasz...

Czytaj więcej
Wywiad z Krystyną Boczar

Wywiad z Krystyną Boczar

- dobrym duchem naszej parafii, która dba nie tyle o nasze  dusze ale i o ciała. Red.TE: Tyski Ewangelik przeprowadza wywiady z osobami, które są aktywne w naszej parafii. Czy udzielisz nam wywiadu? Krystyna Boczar: Tak

Czytaj więcej
Adam Łazarski - członek Komisji Rewizyjnej

Adam Łazarski - członek Komisji Rewizyjnej

Red.TE: Zgodnie już z  tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z członkami Rady Parafialnej naszej tyskiej Parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Adam Łazarski: Tak.  Red.TE: Jeżeli dobrze pamiętam, z tyską radą parafialną jesteś związany juz kilka dobrych lat. Opowiedz nam coś o tym...

Czytaj więcej
Wywiad z Panią Małgorzatą Magner

Wywiad z Panią Małgorzatą Magner

Red.TE: Nie ma chyba tyskiego parafianina, który nie znałby Pani. Co niedzielę stoi Pani za stolikiem z literaturą i wraz z panią Heleną Kłosek sprzedaje literaturę i czasopisma. Zbiera wpłaty na różne listy, robi spisy chętnych na imprezy. Chcielibyśmy dowiedzieć się o pani czegoś więcej...

Czytaj więcej
Krystyna Niemiec - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Krystyna Niemiec - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Red.TE: Zgodnie już z  tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z członkami Rady Parafialnej naszej tyskiej Parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Krystyna Niemiec: Tak . Oczywiście lecz nie spodziewałam się, że to już moja kolej. Red.TE: Jesteś jednym z członków komisji rewizyjnej, która wchodzi w...

Czytaj więcej
Halina Pokorska - radna naszej parafii

Halina Pokorska - radna naszej parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Halina Pokorska:  Tak  Red.TE: Wiem, że w radzie parafialnej działasz już jakiś czas, powiedz mi która to kadencja i co skłoniło Cię do...

Czytaj więcej
Jarosław Kurowski - radny naszej Parafii

Jarosław Kurowski - radny naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie już z tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Jarosław Kurowski: Tak, chociaż nie wiem, ile danych mogę ujawnić, żeby nie wejść w konflikt z ustawą o ochronie danych osobowych RODO. Red.TE: Na...

Czytaj więcej
Ewald Niemiec - radny naszej Parafii

Ewald Niemiec - radny naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Ewald Niemiec: Tak  Red.TE: Wiem, że w radzie parafialnej działasz już jakiś czas, powiedz mi która to kadencja i co skłoniło Cię do...

Czytaj więcej
Barbara Kostrzewa - radna naszej Parafii

Barbara Kostrzewa - radna naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się pani na udzielenie  wywiadu? Barbara Kostrzewa:  Tak Red.TE: Na początek pytanie o sprawy związane z pełnieniem funkcji w naszej parafii. Którą kadencję jest pani  radną i co spowodowało...

Czytaj więcej
Adam Kocjan - radny naszej Parafii

Adam Kocjan - radny naszej Parafii

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na  udzielenie  wywiadu? Adam Kocjan:  Tak oczywiście Red.TE: Na początku chcę zapytać, którą kadencję jesteś radnym, jakie pełniłeś w niej funkcje i co spowodowało, że postanowiłeś do niej...

Czytaj więcej
Jerzy Gospodarek - radny naszej parafii

Jerzy Gospodarek - radny naszej parafii

Red.TE: Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, chcemy w Tyskim Ewangeliku przedstawić wywiady z wszystkimi radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się Pan na  udzielenie  wywiadu, Jerzy Gospodarek: Tak Red.TE: Na początku chcę zapytać, którą kadencję jest Pan radnym i co spowodowało, że postanowił Pan do niej kandydować? Jerzy Gospodarek: Jestem...

Czytaj więcej
Adam Adamus - radny naszej parafii

Adam Adamus - radny naszej parafii

Red.TE:Na poczatku tego roku została zaprzysiężona   nowa Rada Parafialna, wybrana przez zgromadzenie parafialne. Postanowiliśmy, że od tego numeru Tyskiego Ewangelika będziemy przeprowadzać wywiad z jednym z radnych. Alfabetycznie jesteś na pierwszym miejscu i to ciebie pierwszego spotkała ta przyjemność . Czy zgadzasz się na udzielenie ...

Czytaj więcej
Ryszard Jaworski - kurator naszej parafii (2002-2007)

Ryszard Jaworski - kurator naszej parafii (2002-2007)

Red.TE: W poprzednich numerach TE rozpoczęliśmy przedstawiać kuratorów naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Panem wywiad. Czy zgadza się Pan? Pan Ryszard Jaworski: Tak, zgadzam się.

Czytaj więcej
Dorota Kurowska - dyrygentka tyskiego chóru

Dorota Kurowska - dyrygentka tyskiego chóru

Red.TE: Tradycją naszego "Tyskiego Ewangelika" stało się, że w każdym numerze przeprowadzamy wywiad z kimś, kto uczestniczy w życiu parafii. Od roku jesteś dyrygentką naszego chóru. Chciałabym przeprowadzić z Tobą wywiad. Czy zgadzasz się? Dorota Kurowska: Oczywiście. Red.TE: Jak to się stało, że zostałaś dyrygentką tyskiego chóru? Dorota...

Czytaj więcej
Iwona Małajny - sekretarz Rady

Iwona Małajny - sekretarz Rady

Red.TE: Zgodnie z już tradycją, w kolejnych numerach Tyskiego Ewangelika przedstawiamy wywiady z radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się na udzielenie nam wywiadu? Iwona Małajny:  Oczywiście i jest mi bardzo miło. Red.TE: Na początek pytanie bardzo formalne. Pełnisz funkcję radnej pierwsza kadencję. Co sprawiło, że postanowiłaś do...

Czytaj więcej
Krystyna Kocjan - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Krystyna Kocjan - członek komisji rewizyjnej naszej parafii

Red.TE: Dotychczas przeprowadzałam wywiady z postaciami dosyć znanymi w naszej parafii. Byli oni znani i rozpoznawalni. Są jednak w parafii osoby bardzo aktywne, chętne do wszelakiej pomocy, jednak nie zawsze wszyscy kojarzą ich twarze. Taką właśnie osobą jest p. Krystyna Kocjan. Czy mogę zadać Ci...

Czytaj więcej
Ernest Adamus - pierwszy kurator naszej parafii (1983-1997) - wspomnienie

Ernest Adamus - pierwszy kurator naszej parafii (1983-1997) - wspomnienie

Jubileusz 20-lat poświęcenia kościoła i 32 lata od daty erygowania parafii to wystarczająco długi czas, by zacząć wspominać tych, którzy przyczynili się do ich powstania. Taką osobą był p. Ernest Adamus, pierwszy kurator naszej parafii, który tę funkcję pełnił od 1983 do 1997 roku. Niestety 15...

Czytaj więcej
Rozmowa z Martą Adamus

Rozmowa z Martą Adamus

Red.TE: W każdym numerze Tyskiego Ewangelika ukazuje się wywiad ze znana osobą w naszej parafii. Najczęściej rozmawiałam z osobami, które są w niej bardzo aktywne . Pomyślałam sobie, że warto byłoby porozmawiać z przedstawicielem młodego pokolenia. Wszak młodzież to nasza przyszłość. Marta czy zgodzisz się...

Czytaj więcej
Helena Kłosek - wywiad

Helena Kłosek - wywiad

Red.TE: Nie ma chyba tyskiego parafianina, który nie znałby Pani. Co niedzielę stoi pani za stolikiem z literaturą i wraz z panią Małgorzatą Magner sprzedaje literaturę i czasopisma. Zbiera wpłaty na różne listy, robi spisy chętnych na wycieczki. Chcielibyśmy dowiedzieć się o pani czegoś więcej...

Czytaj więcej
Lucyną Kłosek -  prowadzącą szkółkę niedzielną

Lucyną Kłosek - prowadzącą szkółkę niedzielną

Red.TE: Razem z Mariolę Fenger i Joanną Widuch prowadzisz szkółkę niedzielną w naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Tobą króciutki wywiad. Zgadzasz się. Lucyna Kłosek: Tak. Oczywiście. Red.TE :Wiem , że nie jesteś rodowitą tyszanką. Skąd pochodzisz i jak trafiłaś do  naszej parafii? Lucyna Kłosek: Pochodzę z Zamarsk...

Czytaj więcej
Monika Kionka - dyrygentka naszego chóru

Monika Kionka - dyrygentka naszego chóru

Red.TE: Dzień dobry. Tradycją naszego "Tyskiego Ewangelika" stało się, w każdym numerze przeprowadzamy wywiad z kimś, kto uczestniczy w życiu naszej parafii. Czy może tym razem Pani  udzielić nam odpowiedzi na kilka pytań? Pani Monika: Oczywiście Red.TE: Jest Pani dyrygentką naszego chóru. Jak do tego doszło ...

Czytaj więcej
Jadwiga Korusiewicz - nestorka naszej parafii

Jadwiga Korusiewicz - nestorka naszej parafii

Red.TE: W każdym wydaniu Tyskiego Ewangelika przeprowadzamy wywiad z jednym z członków Naszej Parafii. Były to rozmowy z pracownikami i działaczami, którzy mają istotny wkład w parafialne życie naszego kościoła. Pani także zalicza się do tego grona, gdyż przez wiele lat, poświęcała pani swój wolny...

Czytaj więcej
Andrzej Glajcar - kurator naszej parafii (1997-2002)

Andrzej Glajcar - kurator naszej parafii (1997-2002)

Red.TE: W poprzednim numerze TE rozpoczęliśmy przedstawianie kuratorów naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Panem wywiad. Czy zgadza się Pan? Pan Andrzej Glajcar: tak, oczywiście.

Czytaj więcej
Wiesław Siąkowski - kurator naszej parafii

Wiesław Siąkowski - kurator naszej parafii

Red.TE: W obecnej kadencji rady parafialnej jesteś kuratorem naszej parafii. Chcielibyśmy Cię poznać trochę bliżej. Mogę zadać parę pytań? Wiesiek: Oczywiście. Red.TE: Wiem, że pochodzisz z innej parafii . Od jak dawna jesteś tyszaninem i z jakiej parafii pochodzisz.?

Czytaj więcej
Stanisław Boczar - administrator parafialnej strony internetowej

Stanisław Boczar - administrator parafialnej strony internetowej

Red.TE: Ostatnio, jak to się u nas mówi, często "spadasz z ambony". Stworzyłeś i obsługujesz stronę internetową naszej parafii. Zajmujesz się graficznym składem gazetki "Tyski Ewangelik". Sporządziłeś wniosek o dotację na remont okien do Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, wcześniej zająłeś się likwidacją baraku, w...

Czytaj więcej
Irena Gospodarek - organistka w naszym kościele

Irena Gospodarek - organistka w naszym kościele

Red.TE:  Chyba wszyscy w naszej parafii znają Panią z widzenia, bo co tydzień zasiada pani przy organach i gra na nich w czasie nabożeństwa. Chcielibyśmy jednak  poznać  Panią trochę bliżej. Mogę zadać parę pytań? Pani Irena: Oczywiście. Red.TE: Czy jest Pani rodowitą tyszanką, czy pochodzi pani z...

Czytaj więcej
Mariola i Roman Fengerowie

Mariola i Roman Fengerowie

Red.TE: Pierwszy raz przeprowadzać będę wywiad z małżeństwem, ale chyba trudno byłoby rozdzielić Waszą działalność. Stąd pomysł aby porozmawiać z  Wami jednocześnie. Chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o Was. Mogę zadać parę pytań? Mariola: Oczywiście. Red.TE: Wiem Romku, że ty jesteś tyszaninem z urodzenia. Powiedz gdzie poznałeś Mariolę...

Czytaj więcej