Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wspomnienie o śp. Hildegardzie (Hildzi) Jurys z d. Chodura

Zebraliśmy się tu dzisiaj, aby pożegnać śp Hildegardę Zuzannę Jurys z domu Chodura, córkę Marii i Józefa, zamieszkałą w Tychach przy ulicy  Edisona.

z kazania głoszonego podczas nabożeństwa żałobnego

Urodzona w Katowicach 17.12.1930 zmarła w Mikołowskim szpitalu 29.03.2014, w wieku 83 lat.

W smutku pozostawiła 3 synów z żonami Mariana, Zdzisława, Henryka, 7 wnucząt i prawnuczki.

Śp Pani Hildzia bo tak Ją, bo tak ją  wszyscy nazywaliśmy, odeszła żyjąc do samego końca, poświęcając siebie innym, w tych ostatnich miesiącach zwłaszcza swojej siostrze.

Kiedy ja poznałem, opowiadała mi jak zajmuje się osobami starszymi w parafii, nazywając ich swoimi staruszkami. Gdy pierwszy raz wspólnie ich odwiedzaliśmy okazało się, że były to osoby starsze, a czasem młodsze od niej,  często nie mniej schorowane.

Energia i poświęcenie jakie wkładała nasza droga zmarła w służbę dla bliźniego jest godna naśladowania. Można ją nazwać prawdziwym wstępowaniem w ślady naszego Zbawiciela.

Wiemy, że nie było dane jej łatwe życie. Wiele przeszła otrzymując od życia nie tylko dobre, ale też trudne doświadczenia. Pomimo tego nigdy nie poddawała w zwątpienie Bożej opieki nad nią i jej najbliższymi, którzy byli z Nią do samego końca, towarzysząc na ostatnim etapie życia.

(zdjęcia: Krystyna Kocjan)

Sami o sobie

W poszczególnych rozdziałach zamieszczono reprodukcje wszystkich dostępnych kart Kroniki Parafialnej. SJB