Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

Wydarzenia z lat 2022-2023

Dbajmy o swoje ciało .... też

Drugie spotkanie Klubu Parafialnego

2 marca odbyło się drugie spotkanie w ramach klubu parafialnego.

Tym razem spotkaliśmy się z rehabilitantem panem  Robertem Kukułą.  Problemy kostno stawowe, szczególnie bóle bardzo często towarzyszą osobom w starszym wieku. Pogarszają komfort ich życia. Właśnie takiej tematyce poświeciliśmy nasze spotkanie.

>>> kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości >>> kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości >>> kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości >>> kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości

 

Wysłuchaliśmy bardzo profesjonalnego wykładu, który zwrócił nam uwagę na rodzaje dolegliwości i ich przyczyn. Dowiedzieliśmy sie też jak ważna, w sytuacjach bólowych jest odpowiednia diagnostyka. Jest podstawą odpowiedniego leczenia i terapii. Ciekawą częścią wykładu było  omówienie leczenia farmakologicznego i najczęściej stosowanych leków. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego nie zawsze pomagają i jak nie należy łączyć ich z innymi lekami. Ważną konkluzją tego wykładu było stwierdzenie,  że aby najdłużej być sprawnym potrzebny jest nam ruch i to wcale nie jakiś wymyślne ćwiczenia na siłowni. Najlepsze jest pływanie i  jednostajny spacer, najlepiej z kijami, gdyż  te rodzaje aktywności  angażują większość mięśni.

>>> kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości >>> kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości >>> kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości >>> kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości >>> kliknij - zobaczysz zdjęcie w pełnej wielkości

 

Pod koniec był  też czas na pytania i dyskusję.

W Pierwszym Liście Ap. Pawła do Koryntian(3,16) zapisane są takie słowa:

Czy nie wiecie, że świątynią Bożą Jesteście? 

Jako chrześcijanie jesteśmy więc zobowiązani do dbanie o swoje ciało tak samo, jak dbamy o świątynie wybudowane z cegieł.