Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2013-14

Światowy Dzień Modlitwy w Orzeszu

7. marca to Światowy Dzień Modlitwy

 

 

Wzorem lat ubiegłych tego dnia udaliśmy się do Kościoła w Orzeszu na wspólne modlitwy przygotowane tym razem przez kobiety Egiptu.

Już od wejścia do kościoła zaintrygowałanas stojąca u stóp ołtarza studnia, poprzez którą przepływała wstęga wody od ołtarza aż po drzwi kościoła. To symbol wody - wody życia.

Studnia na pustyni była i jest miejscem spotkań. I my spotkaliśmy sie by zaczerpnąć wody życia - słuchania Słowa Bożego.

Na przygotowany przez zespół z Parafii EA w Orzeszu program, składały się: wspólne śpiewy przy akompaniamencie młodych muzyków, modlitwy przygotowane przez egipskie kobiety, garść informacji geograficzno-społeczno-politycznych. Szczególnie poruszający jest los kobiet w tym kraju, trudności w dostępie do edukacji, do zatrudnienia, a także ciężkiej pracy na wsiach w pustynnym kraju uzależnionym od Wód Nilu.

Na zakończenie modlitewnego spotkania otrzymaliśmy prezenty - piramidki z cytatami tegorocznego dnia modlitwy tekstem z Iz 58,11.

Niech Pan Ciebie stale prowadzi i nasyci Twoją duszę nawet na pustkowiach.

Dzięki gościnności Pań mogliśmy skosztować potraw przygotowanych wg. przepisów kuchni egipskiej, a przy kawie dzielić się refleksjami.

Zabraliśmy ze sobą pewność, że Boża miłość i łaska płyną między nami jak strumienie na pustyni.

zdjęcia: Sylwia i dwie Krystyny