W naszej parafii

Mariola i Roman Fengerowie

Red.TE: Pierwszy raz przeprowadzać będę wywiad z małżeństwem, ale chyba trudno byłoby rozdzielić Waszą działalność. Stąd pomysł aby porozmawiać z  Wami jednocześnie. Chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o Was. Mogę zadać parę pytań?

Mariola: Oczywiście.

Red.TE: Wiem Romku, że ty jesteś tyszaninem z urodzenia. Powiedz gdzie poznałeś Mariolę i z jakiej parafii ją do nas sprowadziłeś?

 

 

 

Romek: Poznałem Mariolę bardzo wcześnie bo  na szkółkach niedzielnych w Katowicach. Moja mama prowadziła je w tamtejszej parafii. Do Mikołowa zacząłem uczęszczać dopiero na naukę konfirmacyjną. Spotkaliśmy się ponownie też w Katowicach, na parafialnych spotkaniach studenckich.

Red.TE: Chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o Waszej najbliższej rodzinie. Co się dzieje z Waszymi córkami? Czym się zajmują? Gdzie mieszkają.

Mariola: Ania, starsza wyszła za mąż i mieszka w Cieszynie. Ukończyła pedagogikę religijną na Uniwersytecie Śląskim i jest katechetką w Parafiach Dzięgielów i Goleszów. Obecnie jest mamą Piotrusia i spodziewa znów dzidziusia. Młodsza Dorota ukończyła Chrześcijańską Akademię Teologiczną i obecnie odbywa praktykę w Parafii w Katowicach. Jest także katechetką w Zabrzu i prowadzi szkółki niedzielne w Siemianowicach.

Red.TE: Wiem, że jesteście ewangelickimi misjonarzami i pracujecie w CENTRUM MISJI I EWANGELIZACJI. Jak to się stało, że podjęliście się takiej drogi życiowej? Czy planując swoje małżeństwo zakładaliście, że tak będzie wyglądać wasze życie?

Romek: Nie. Nie zakładaliśmy, ale Pan Bóg nas zadziwia tym gdzie nas stawia, gdzie nas posyła i jak kieruje naszym życiem. Punktem zwrotnym w naszym życiu, było otwarcie tu w Tychach chrześcijańskiej księgarni „NADZIEJA” Po trzech latach otrzymaliśmy propozycję pracy na pełny etat w CLC (Centrum Literatrury Chrześcijańskiej) w Katowicach. Tam rozpoczęła się nasza działalność misyjna, czyli rozmawianie z ludźmi o problemach życia i wiary.

Red.TE: W kilku słowach spróbujcie opowiedzieć nam jak wygląda Wasza praca i na czym ona polega.

Romek: Od 2001 roku pracujemy w CME. To miejsce dało nam możliwość docierania do większego kręgu osób w kraju i za granicą. W czasie roku szkolnego prowadzimy spotkania biblijne, spotkania dla małżeństw. Zajmujemy się poradnictwem dla małżeństw i nie tylko. Jesteśmy odpowiedzialni za korespondencyjny kurs biblijny oraz akcję Prezent pod choinkę. Na bieżąco piszemy o tym co robimy i przeżywamy na blogu www.dorosli.blogspot.com

W czasie wakacji jesteśmy zaangażowani we wszystkie tygodnie ewangelizacyjne prowadzone przez CME. Na wczasach nad Morzem Czarnym prowadzimy seminaria biblijne.

Red.TE: Czy w związku z Waszą specyficzną pracą niedziele różnią się od dnia powszedniego?

Mariola: Dla nas weekendy są najbardziej pracowitymi dniami w tygodniu, łączy się to jednak z wielbieniem, chwaleniem i poznawaniem Boga.

Red.TE: Czy macie czas na realizowanie swoich pasji i upodobań?

Mariola: Ha, ha, ha…….

Romek: Dla mnie właśnie pasją jest to co robię.

Red.TE: Macie kontakt z różnymi parafiami, jak przez pryzmat tej wiedzy wypada nasza Parafia w Tychach.

Mariola: Przywilejem jest poznawać różnych księży i ludzi. Jednak najprzyjemniej jest wracać do siebie, bo tak postrzegam moja parafię.

Romek: W mojej parafii są ludzie,  którzy modlą się o nas i są dla nas wsparciem.

Red.TE:  Czego życzylibyście naszej ewangelickiej Parafii w Tychach?

Romek: Chcielibyśmy, by zborownicy tworzyli prawdziwa rodzinę, która wspiera się nawzajem, modli się o siebie i przyjaźni. By inni patrząc na nas jako zbór  byli zachęceni do szukania relacji z Bogiem.

Red.TE: Serdecznie  dziękuję za rozmowę i życzę Wam wiele błogosławieństwa Bożego w Waszej działalności , ale także siły i nadal wielkiego zapału.

Parafianie

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Poprzedni Następny
Adam Adamus - radny naszej parafii

Adam Adamus - radny naszej parafii

Red.TE:Na poczatku tego roku została zaprzysiężona   nowa Rada Parafialna, wybrana przez zgromadzenie parafialne. Postanowiliśmy, że od tego numeru Tyskiego Ewangelika będziemy przeprowadzać wywiad z jednym z radnych. Alfabetycznie jesteś na pierwszym miejscu i to ciebie pierwszego spotkała ta przyjemność . Czy zgadzasz się na udzielenie ...

Czytaj więcej
Irena Gospodarek - organistka w naszym kościele

Irena Gospodarek - organistka w naszym kościele

Red.TE:  Chyba wszyscy w naszej parafii znają Panią z widzenia, bo co tydzień zasiada pani przy organach i gra na nich w czasie nabożeństwa. Chcielibyśmy jednak  poznać  Panią trochę bliżej. Mogę zadać parę pytań? Pani Irena: Oczywiście. Red.TE: Czy jest Pani rodowitą tyszanką, czy pochodzi pani z...

Czytaj więcej
Lucyną Kłosek -  prowadzącą szkółkę niedzielną

Lucyną Kłosek - prowadzącą szkółkę niedzielną

Red.TE: Razem z Mariolę Fenger i Joanną Widuch prowadzisz szkółkę niedzielną w naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Tobą króciutki wywiad. Zgadzasz się. Lucyna Kłosek: Tak. Oczywiście. Red.TE :Wiem , że nie jesteś rodowitą tyszanką. Skąd pochodzisz i jak trafiłaś do  naszej parafii? Lucyna Kłosek: Pochodzę z Zamarsk...

Czytaj więcej
Ryszard Jaworski - kurator naszej parafii (2002-2007)

Ryszard Jaworski - kurator naszej parafii (2002-2007)

Red.TE: W poprzednich numerach TE rozpoczęliśmy przedstawiać kuratorów naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Panem wywiad. Czy zgadza się Pan? Pan Ryszard Jaworski: Tak, zgadzam się.

Czytaj więcej
Dorota Kurowska - dyrygentka tyskiego chóru

Dorota Kurowska - dyrygentka tyskiego chóru

Red.TE: Tradycją naszego "Tyskiego Ewangelika" stało się, że w każdym numerze przeprowadzamy wywiad z kimś, kto uczestniczy w życiu parafii. Od roku jesteś dyrygentką naszego chóru. Chciałabym przeprowadzić z Tobą wywiad. Czy zgadzasz się? Dorota Kurowska: Oczywiście. Red.TE: Jak to się stało, że zostałaś dyrygentką tyskiego chóru? Dorota...

Czytaj więcej
Rozmowa z Panią Krystyną Kocjan

Rozmowa z Panią Krystyną Kocjan

Red.TE: Dotychczas przeprowadzałam wywiady z postaciami dosyć znanymi w naszej parafii. Byli oni znani i rozpoznawalni. Są jednak w parafii osoby bardzo aktywne, chętne do wszelakiej pomocy, jednak nie zawsze wszyscy kojarzą ich twarze. Taką właśnie osobą jest p. Krystyna Kocjan. Czy mogę zadać Ci...

Czytaj więcej
Stanisław Boczar - administrator parafialnej strony internetowej

Stanisław Boczar - administrator parafialnej strony internetowej

Red.TE: Ostatnio, jak to się u nas mówi, często "spadasz z ambony". Stworzyłeś i obsługujesz stronę internetową naszej parafii. Zajmujesz się graficznym składem gazetki "Tyski Ewangelik". Sporządziłeś wniosek o dotację na remont okien do Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, wcześniej zająłeś się likwidacją baraku, w...

Czytaj więcej
Ernest Adamus - pierwszy kurator naszej parafii (1983-1997) - wspomnienie

Ernest Adamus - pierwszy kurator naszej parafii (1983-1997) - wspomnienie

Jubileusz 20-lat poświęcenia kościoła i 32 lata od daty erygowania parafii to wystarczająco długi czas, by zacząć wspominać tych, którzy przyczynili się do ich powstania. Taką osobą był p. Ernest Adamus, pierwszy kurator naszej parafii, który tę funkcję pełnił od 1983 do 1997 roku. Niestety 15...

Czytaj więcej
Rozmowa z Martą Adamus

Rozmowa z Martą Adamus

Red.TE: W każdym numerze Tyskiego Ewangelika ukazuje się wywiad ze znana osobą w naszej parafii. Najczęściej rozmawiałam z osobami, które są w niej bardzo aktywne . Pomyślałam sobie, że warto byłoby porozmawiać z przedstawicielem młodego pokolenia. Wszak młodzież to nasza przyszłość. Marta czy zgodzisz się...

Czytaj więcej
Mariola i Roman Fengerowie

Mariola i Roman Fengerowie

Red.TE: Pierwszy raz przeprowadzać będę wywiad z małżeństwem, ale chyba trudno byłoby rozdzielić Waszą działalność. Stąd pomysł aby porozmawiać z  Wami jednocześnie. Chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś o Was. Mogę zadać parę pytań? Mariola: Oczywiście. Red.TE: Wiem Romku, że ty jesteś tyszaninem z urodzenia. Powiedz gdzie poznałeś Mariolę...

Czytaj więcej
Andrzej Glajcar - kurator naszej parafii (1997-2002)

Andrzej Glajcar - kurator naszej parafii (1997-2002)

Red.TE: W poprzednim numerze TE rozpoczęliśmy przedstawianie kuratorów naszej parafii. Chciałabym przeprowadzić z Panem wywiad. Czy zgadza się Pan? Pan Andrzej Glajcar: tak, oczywiście.

Czytaj więcej
Monika Kionka - dyrygentka naszego chóru

Monika Kionka - dyrygentka naszego chóru

Red.TE: Dzień dobry. Tradycją naszego "Tyskiego Ewangelika" stało się, w każdym numerze przeprowadzamy wywiad z kimś, kto uczestniczy w życiu naszej parafii. Czy może tym razem Pani  udzielić nam odpowiedzi na kilka pytań? Pani Monika: Oczywiście Red.TE: Jest Pani dyrygentką naszego chóru. Jak do tego doszło ...

Czytaj więcej
Wiesław Siąkowski - kurator naszej parafii

Wiesław Siąkowski - kurator naszej parafii

Red.TE: W obecnej kadencji rady parafialnej jesteś kuratorem naszej parafii. Chcielibyśmy Cię poznać trochę bliżej. Mogę zadać parę pytań? Wiesiek: Oczywiście. Red.TE: Wiem, że pochodzisz z innej parafii . Od jak dawna jesteś tyszaninem i z jakiej parafii pochodzisz.?

Czytaj więcej
Wywiad z Panią Heleną Kłosek

Wywiad z Panią Heleną Kłosek

Red.TE: Nie ma chyba tyskiego parafianina, który nie znałby Pani. Co niedzielę stoi pani za stolikiem z literaturą i wraz z panią Małgorzatą Magner sprzedaje literaturę i czasopisma. Zbiera wpłaty na różne listy, robi spisy chętnych na wycieczki. Chcielibyśmy dowiedzieć się o pani czegoś więcej...

Czytaj więcej
Jerzy Gospodarek - radny naszej parafii

Jerzy Gospodarek - radny naszej parafii

Red.TE: Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, chcemy w Tyskim Ewangeliku przedstawić wywiady z wszystkimi radnymi naszej parafii. Czy zgadzasz się Pan na  udzielenie  wywiadu, Jerzy Gospodarek: Tak Red.TE: Na początku chcę zapytać, którą kadencję jest Pan radnym i co spowodowało, że postanowił Pan do niej kandydować? Jerzy Gospodarek: Jestem...

Czytaj więcej
Jadwiga Korusiewicz - nestorka naszej parafii

Jadwiga Korusiewicz - nestorka naszej parafii

Red.TE: W każdym wydaniu Tyskiego Ewangelika przeprowadzamy wywiad z jednym z członków Naszej Parafii. Były to rozmowy z pracownikami i działaczami, którzy mają istotny wkład w parafialne życie naszego kościoła. Pani także zalicza się do tego grona, gdyż przez wiele lat, poświęcała pani swój wolny...

Czytaj więcej

Stałe spotkania

  NIEDZIELA  
10:30 NABOŻEŃSTWO NIEDZIELNE *
  SZKÓŁKA NIEDZIELNA *
 
PRÓBA CHÓRU *
  PONIEDZIAŁEK  
19:00
GODZINA BIBLIJNA
*
  1szy i 3ci tydzień miesiąca
 
  WTOREK  
odwołana  GODZINA BIBLIJNA
 *
wg. planu
 LEKCJE RELIGII
 *
   ŚRODA  
 9:00  KANCELARIA PARAFIALNA
 
!!! 7 III - 17:00  SPOTKANIE PAŃ
 *
   2gi tydzień miesiąca
 
   CZWARTEK  
 17:00 SPOTKANIE  *
  dla zainteresowanych protestantyzmem
18:00
PRÓBA CHÓRU  
   PIĄTEK  
 9:00 KANCELARIA PARAFIALNA
 *
10:00 SPOTKANIE PRZY KAWIE
*
16:00 WSPÓLNE ZAJĘCIA  
16:00 NAUCZANIE KONFIRMACYJNE *
17:00 SPOTKANIE MŁODZIEŻY *
  SOBOTA  
9:00 PRACE PORZĄDKOWE *
     
> * < Klub Seniora Platyna (zapisz pdf)  
     
  dodatkowe informacje >>> *
00:00 zajęcia stałe o zwyczajnej porze  
00:00 zajęcia stałe o zmienionej porze  
00:00 zajęcia stałe ogłaszanie oddzielnie  
00:00 zajęcia odwołane  

10:00 - niedzielne nabożeństwo

Transmisja online z kościoła św. Marcina w Krakowie

10:00 - transmisja niedzielnego nabożeństwa